Далаклиев и Пулев спечелиха титлите на държавното първенство

Двамата ни боксьори обявиха и плановете си преди Олимпиадата в Лондон

по статията работи: Краси Киров | 26.01.2012 | 17:51

Звездите на българския национален отбор по бокс Детелин Далаклиев и Тервел Пулев спечелиха златните медали на личното държавно първенство по бокс, което завърши днес в Плевен.

Двамата се олакват от различни проблеми, но това не им попречи да спечелят първите места. Тервел Пулев наскоро претърпя операция, докато Детелин Далаклиев имаше настинка.

Далаклиев победи на финала при 56-килограмовите Йосиф Стойчев със 17:2 точки. В категория до 91 килограма  Тервел Пулев победи с 15:5 точки Деян Петров.

Световният шампион Детелин Далаклиев изрази своето желание освен него и други български боксьори да получат квота за Олимпиадата в Лондон.

"Пожелавам си да не отида сам на олимпийските игри - дано успеят и други момчета да вземат квоти за участие".

Детелин сподели, че се е разболял преди ДП от грип и се е състезавал  с температура и контузия в кръста.

"Боли ме, но в момента съм на  инжекции и хапчета. От 1 февруари сме на лагер а после ще участвам в "Странджата"," добави Далаклиев.

Тервел Пулев пък обяви своите планове, както и мисията за квота за Лондон.

"Моите бъдещи планове зависят от квалификациите през април в Турция. В категория до 91 килограма има само едно олимпийско място за Европа, което означава, че трябва да стана шампион на турнира", добави той.

Президентът на родната федерация Красимир Инински подчерта, че най-важното е колкото се може повече боксьори да вземат квоти за Лондон 2012.

Инински обяви също така, че боксьовия турнир "Странджа", който ще се проведе между 23 и 26 февруари, ще бъде генерална репетиция за българските боксьори. Също така турнира "Странджа" ще бъде най-големия от създаването си след като ще участват рекорден брой боксьори.