Джокович отстрани Федерер и излиза срещу Надал на финала

С тази победа Ноле измести Роджър от второто място в световната ранглиста

по статията работи: Краси Киров | 20.03.2011 | 10:19

Новак Джокович (Сърбия) записа трета поредна победа над съперника си Роджър Федерер (Швейцария) в полуфиналите на турнира Индиън Уелс. По този начин сърбинът се класира за финала в турнира, където ще се изправи срещу световният номер 1 Рафаел Надал (Испания).

Освен това тази победа гарантира второ място в световната ранглиста на Новак Джокович за сметката именно на Федерер, който ще заеме трета позиция. Това бе трета загуба за годината на Федерер, като и трите са от Джокович (Australian Open, Дубай, Индиън Уелс). Така Джокович вече има девет победи срещу Роджър в 22 изиграни срещи.

Срещата между двамата тенисисти предложи истинско зрелище и хубав тенис. Джокович показа много стабилна игра, но от време на време допускаше грешки. Федерер не започна добре двубоя и също допускаше много грешки в началото.

Все пак през втория сет Роджър успя да пробие подаването на сърбина за 4:3, след което с добри отигравания повтори пробива си и изравни мача. В третия сет Ноле започна добре и поведе след пробив с 2:0. Федерер обаче веднага върна интригата и изравни 2:2. В следващият гейм Федерер не успя да спечели след като водеше в резултата и му бе трудно да се върне в мача. Така Новак взе всички геймове до края и се поздрави в с победата, която му 17-та поред за тази година.

"През последните три месеца играя тениса на живота си. Изцяло съм се посветил на това, действам много професионално и искам да продължа по същия начин", заяви Новак Джокович след победата.