Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за лятото

Българският нападател на Манчестър Юнайтед се разписа при разгромния успех с 4:0 над сборен тим на американската МЛС, в който блестяха имената на Дейвид Бекъм и Тиери Анри

по статията работи: Константин Симидчийски | 28.07.2011 | 08:23

Английският шампион Манчестър Юнайтед продължи да ниже гол след гол в своето презокеанско турне на територията на САЩ, като тази нощ и българският нападател на "дяволите" Димитър Бербатов най-сетне откри головата си сметка за лятото. Съперник на британците пък бе звезден отбор на американската Мейджър Лийг Сокър, предвождан от две големи звезди на европейския и световен футбол - Дейвид Бекъм и Тиери Анри, първият от които дългогодишен футболист на клуба от "Олд Трафорд".

Голмайсторът на Висшата лига попадна сред титулярите на сър Алекс Фъргюсън, установявайки добре познато партньорство с Уейн Рууни в предни позиции. След по-бавен старт в началото на срещата, позволил на Дейвид Бекъм на два пъти да застраши сериозно пазената от Линдергард врата, Юнайтед навлезе в мача и откри резултата след 20 минути футбол на терена. Комбинация между Бербатов и Рууни изведе Андерсон на добра позиция, а бразилският халф не сбърка и отбеляза един от малкото си голове с червената фланелка.

По всичко изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на почивка при резултат 0:1 за гостите от Албиона, но МЛС звездите допуснаха и второ попадение, паднало в самия край на полувремето. Негов автор бе кореецът Джи-Сунг Парк, който реализира хубав гол, финтирайки противников бранител и стреляйки зад Мондрагон.

Осем минути след подновяването на играта дойде и моментът на Димитър Бербатов, който най-сетне се разписа в летните контроли на Юнайтед, след няколко неуспешни опита до момента. Българинът бе изведен очи в очи с вратаря от Рууни, реализирайки любопитен гол във вратата на Бекъм и компания. Първоначално Бербатов прехвърли Мондрагон, но топката срещна напречната греда на американците. Деветката на Юнайтед обаче бе на точното място, за да я посрещне повторно на гърди, забождайки я силно в мрежата на МЛС звездите - 0:3 за Манчестър Юнайтед.

Разликата в класите между шампиона на Англия и най-добрите футболисти на МЛС като цяло бе видима, а 15 минути след гола на Бербатов последва и четвърто попадение във вратата на сборния тим. Негов автор бе нападателят от академията на Юнайтед - Дани Уелбек, на който му помогна и щастлив рикошет в крака на противников състезател.

Така Манчестър Юнайтед изигра предпоследната си контрола от своето турне в САЩ, но черешката на тортата тепърва предстои - сблъсък срещу новия европейски шампион Барселона, който стъпи на върха в Шампионската лига, побеждавайки именно английския гранд на "Уембли" през май. Тогава Димитър Бербатов бе оставен извън групата за срещата, но сега най-вероятно ще получи шанс да се изправи срещу считания от много хора за най-добър футболен тим на планетата.

Манчестър Юнайтед: Линдегаард (Амос); Джоунс, Фердинанд (Смолинг), Видич (Диуф), Евра; Парк (Нани), Карик (Клевърли), Андерсон (Фабио), Йънг (Уелбек); Рууни (Македа), Бербатов (Оуен)