Димитър Бербатов се развихри с пет гола във вратата на Блекбърн

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов отбеляза пет гола за своя Манчестър Юнайтед, който днес разгроми с 7:1 Блекбърн на своя "Олд Трафорд"

по статията работи: Константин Симидчийски | 27.11.2010 | 18:35

Бившият капитан на България Димитър Бербатов записа незабравима за него вечер на "Олд Трафорд", реализирайки невероятните пет попадения за разгромния успех с 7:1 над Блекбърн Роувърс в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига.

По този начин благоевградчанинът подобри върховото си постижение от четири гола в един мач, реализирани с екипа на Тотнъм във вратата на Рединг, като Бербатов се превърна и в едва четвъртият футболист в историята на Премиършип, отбелязал пет в една среща. До този момент това бяха правили само трима играчи - английският национал Джърмейн Дефоу, бившият нападател на Манчестър Юнайтед Анди Коул и легендарният Алън Шиърър. Освен всичко това, Бербатов оглави и листата на голмайсторите във Висшата лига, увеличавайки актива си на 11 попадения до този момент. В самия край българинът можеше и да запише името си в историята, превръщайки се в първият футболист, отбелязал шест гола в една среща в Премиършип, ала Пол Робинсън отрази изстрела му с глава.

Димитър Бербатов и Уейн Рууни стартираха рамо до рамо в атаката на "червените дяволи", като останаха заедно на терена до последния съдийски сигнал. Днес обаче Рууни не успя да запише името си сред голмайсторите, като освен впечатляващия в днешния ден Бербатов, в мрежата на Роувърс се разписаха още Джи-Сунг Парк и Луиш Нани. Единственото попадение за Блекбърн пък бе дело на централния бранител Кристофър Самба, който оформи крайното 7:1 шест минути преди края. Така Манчестър Юнайтед поне за ден оглави отново временното класиране на Острова, изпреварвайки с две точки тима на Арсенал, който по-рано днес спечели с 4:2 гостуването си на Астън Вила в Бирмингам. Шампионът Челси обаче ще има шанс да си върне лидерството още утре, когато "сините" на Карло Анчелоти ще гостуват на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк".

С попадение в днешния 15-ти кръг на Премиършип се отличи и друг българин - Мартин Петров, който вдъхнови Болтън за постигането на поне частичен успех при домакинството на Блекпул. "Тротърс" достигнаха до равенство 2:2, след като преди влизането на Петров в игра, домакините изоставаха с резултат 0:2 на своя "Рийбок Стейдиъм". Българското крило обаче намали за 1:2 с красив удар в 76', а Марк Дейвис в последните минути донесе точката на Болтън.

Нова грешна стъпка пък допуснаха милионерите от Манчестър Сити, които се препънаха при гостуването си на Стоук Сити на негостоприемния "Британия Стейдиъм". "Гражданите" вероятно вече се виждаха победители, след като в 81' Майка Ричардс откри резултата, ала Матю Етерингтън попари шампионските амбиции на Сити в заключителните минути. По този начин Сити остава и на пет точки от новия лидер и градски съперник Манчестър Юнайтед.

В други срещи от днешния 15-и кръг на английската Висша лига, Евертън се сгромоляса с 1:4 при домакинството си на Уест Бромич, докато Фулъм и Бирмингам не излъчиха победител на "Крейвън Котидж", завършвайки при равенство 1:1. Лондонският Уест Хям пък взе глътка въздух, печелейки с 3:1 домакинството си на Уигън, докато Уулвърхемптън постигна ценен успех с 3:2 над Съндърланд у дома.