Дирк Новицки донесе победата над Маями с кош в последните секунди

Отборът на Далас постигна победа като гост в Маями и изравни резултата във финалната серия на НБА

по статията работи: Краси Киров | 03.06.2011 | 10:19

Отборът на Далас Маверикс изравни финалната серия срещу тима на Маями Хийт на 1:1 победи, след като се наложи като гост на "горещите" с 95:93 точки във втората среща от финалите на НБА.

Победният кош в срещата дойде 4 секунди преди сирената, а негов автор стана Дирк Новицки. Домакините не успяха при ответната си атака да стигнат до победата, след като Дуейн Уейд пропусна от тройката.

Германският баскетболист поведе отличното нападение на Далас към отбелязването на последните девет точки в мача. Новицки вкара последните два коша с лявата си ръка, въпреки че има травма в средния пръст. Иначе Маями водеше през целия двубой, като 7:13 минути преди края на мача имаше преднина от 15 точки.

Новицки бе най-резултатен за гостите от Тексас, нанизвайки 24 точки. Към тях германският национал добави и 11 борби.

Шон Мериън реализира 20 точки за победителите и улови 8 борби, а Джейсън Тери добави 16 пункта. Гардът на Маверикс Джейсън Кид също направи силна среща, реализирайки 6 точки, но отчитайки се с 8 борби и 5 асистенции.

За домакините от Маями Уейд бе над всички с 36 точки. Той улови и 5 борби и направи шест асистенции към своите съотборници, но това се оказа недостатъчно за Хийт да се поздравят с втора победа. ЛеБрон Джейнс добави 20 точки и 8 борби, а Майк Биби вкара 14 точки при поражението на Маями.

Следващата среща между двата тима е в понеделник от 03:00 часа българско време.