Дортмунд изпусна Манчестър Сити насред "Итихад"

Немският шампион надигра "гражданите", но сблъсъкът завърши наравно 1:1

по статията работи: iNews.bg | 04.10.2012 | 00:04

Манчестър Сити се спаси от домакинско поражение срещу Борусия Дортмунд и изкова равенство 1:1 на своя "Итихад Стейдъм" в среща от група D на Шампионската лига.

Марко Ройс даде преднина на "жълто-черните" в средата на второто полувреме, но точно реализирана дузпа от Марио Балотели в последните минути лиши германския шампион от заслужена победа. Като цяло Дортмунд бе по-добрият тим на "Итихад", но страхотните изяви на Джо Харт спасиха едната точка за неговия тим.

Така Манчестър Сити спечели своята първа точка в група D, оставайки на трета позиция във временното класиране. Борусия Дортмунд продължава без загуба и вече разполага с 4 пункта, нареждайки се след лидера Реал Мадрид. В следващия кръг Сити гостува на Аякс, докато Дортмунд приема "кралския клуб".

Роберто Манчини остави Карлос Тевес и Марио Балотели на резервната скамейка, а в атаката на "гражданите" стартираха Серхио Агуеро и Един Джеко. Самир Насри и Давид Силва подпомагаха двамата нападатели на английския шампион, докато Хави Гарсия и Яя Туре трябваше да овладеят центъра на терена.

Роберт Левандовски отново оглави авангарда на Борусия Дортмунд, а Марко Ройс и Марио Гьотце тормозеха допълнително отбраната на Сити.

Гостите от Германия стартираха по-активно срещата, като в началните минути отбраната на Сити трябваше да отблъсква атаките на футболистите в жълто-черни екипи. В 8' обаче Вайденфелер трябваше да се намесва след изстрел на Кун Агуеро. Три минути по-късно Дортмунд отговори, а Джо Харт показа класа след удар на Марио Гьотце.

В средата на първата част пред Серхио Агуеро се откри нова възможност, но отново Роман Вайденфелер блокира изстрела на аржентинеца.

В 35' Агуеро опита за трети път да преодолее стража на гостите, но Вайденфелер отново разочарова бившия нападател на Атлетико Мадрид.

Четири минути по-късно събитията се пренесоха пред вратата на Сити, като този път бе ред на Джо Харт да осъществява двойно спасяване срещу Гьотце.

В добавеното време и двата тима си размениха по една възможност, като първо Давид Силва стреля в аут от страхотна позиция, а малко по-късно Гюндоган бе спрян от Харт.

Първата възможност за отбелязване на гол през втората част се откри пред Борусия, като в 54' отново Джо Харт трябваше да се намесва решително. Пишчек намери Марио Гьотце на стрелкова позиция, но германският национал не успя да преодолее вратаря на домакините.

Тази атака обаче бе последвана от нова 8 минути по-късно, като този път момчетата на Юрген Клоп бяха безмилостни. Джак Родуел допусна безобразна грешка и предостави топката на Марко Ройс, който не сбърка очи в очи с Харт и изведе "жълто-черните" напред - 0:1.

Вместо обаче да отговорят на инкасирания удар, футболистите на Роберто Манчини бяха застрашени от допускане и на второ попадение. В 65' Ройс за малко не вкара отново, но този път Харт отрази. Две минути по-късно отново английският национал спаси "гражданите", спасявайки коварен удар на Гюндоган.

Борусия Дортмунд продължи да бъде по-класният тим на "Итихад", а в 76' таранът на гостите Роберт Левандовски направи непростим пропуск. Полският национал получи прекрасна топка на точката на дузпата, но вместо да отбележи, останал очи в очи с Джо Харт, Левандовски прати кълбото в аут.

В 81' Роберто Манчини вкара в игра последния си коз за вечерта, като Марио Балотели зае мястото на Гаел Клиши. Този ход на италианеца се оказа успешен, защото в заключителните минути именно Балотели се нагърби с изпълнението на дузпа в полза на англичаните. Невен Суботич игра с ръка след опит за центриране на Агуеро, което и доведе до единадесетметров наказателен удар в полза на Манчестър Сити. Балотели прати Вайденфелер в противоположния ъгъл и възстанови равенството.

В добавеното време отново Джо Харт трябваше да се намесва, като стражът на Сити за пореден път спаси своя отбор. "Грешникът" Роберт Левандовски стреля много силно с десния крак, но Харт се намеси решително и отрази в корнер.