Дрогба вдъхнови Кот д'Ивоар за обрат

"Слоновте" тръгнаха с победа на Мондиала

по статията работи: Божидар Азманов | 15.06.2014 | 09:37

Кот Д'Ивоар постигна първ победа на Мондиал 2014 в Бразилия, след като се наложи с 2:1 над състава на Япония в двубой от група С.

"Самураите" първи поведиха в резултата с попадение на Кейсуке Хонда в 17-а минута, но ключово за "слоновете" се оказа влизането в игра на Дидие Дрогба през втората част.

Ветеранът се появи на терена в 62-а минута и секунди по-късно африканците изравниха чрез Вилфред Бони. Само 100 секунди по-късно Жервиньо бе в прегръдките на своите съотборници, тъй като осъществи пълен обрат за тима от Западна Африка.

Преди това Кот д'Ивоар на два пъти имаше претенции, за дузпа, но чилийският рефер остана безмълвен.

До края на срещата японците направиха опит да стигнат поне до точка, но той не се увенча с успех, а футболситите на Алберто Дзакерони могат да съжаляват, че след като поведоха рано в резултата, се прибраха да пазят крехката преднина и това им изигра лоша шега.

Подробности за дербито за мача между Кот д'Ивоар и Япония, с видео и снимки, можете да видите в Sporta.bg.