Дузпи решиха съдбата на Вечното дерби, Левски на 1/4-финал

Илиев и Мюлдер спасиха "сините"

по статията работи: Иво Вецев | 19.12.2013 | 18:58

Левски стигна до изключително ценна и драматична победа над ЦСКА със 7:6 след изпълнение на дузпи, като по този начин се класира за четвъртфиналите за Купата на България.

"Червените" бяха по-добри през редовните 90 минути, след като имаха по-добрите положения и превърнаха в герой Пламен Илиев, който се отчете с брилянтни намеси срещу Илиев, Менди и Гъргоров, а Василев от 2 метра стреля в аут в самото начало на срещата.

Левски отправи първия си точен изстрел чак в 84', когато Вутов получи шанс да стреля от 13 метра, но М'Боли се намеси отлично и успя да спаси - 0:0 в редовното време.

В продълженията и двата тима заложиха на по-сигурното и избраха да не търсят успеха в добавените 30 минути. Това изигра лоша шега на "червените", за които дузпи изпуснаха Гъргоров, Илиев и Сидибе, две от които чудесно спасени от Илиев.

Дъстли Мюлдер пък реализира решаващата дузпа за 7:6, класирайки "сините" напред. Повече подробности, четете в Sporta.bg