Емил Хелге Свендсен финишира първи в спринта на 10 км

Българинът Красимир Анев затвърди силните си изяви и остана на 24-о място

по статията работи: Краси Киров | 04.12.2010 | 18:13

Емил Хелге Свендсен (Норвегия) спечели втора поредна победа в старт от биатлона валиден за Световната купа в шведския зимен център Йостерсунд.

Българинът Красимир Анев остави добри впечатления и финишира на 24-то място. Норвежецът бе най-бърз днес в спринта на 10 километра, като преди два дена триумфира и в индивидуалния старт. Свендсен финишира с време от 25:01,9 минути.

Втори отново остана Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия). Легендарният биатлонист водеше след втората стрелба на Свендсен с 12 секунди, но падна малко преди финала и това му коства победата. На трето място се нареди Мартен Фуркад от Франция, който остана на 14,3 секунди зад победителя.

Интересното е, че тримата биатлонисти на първите три места, финишира по същия начин и преди два дена в първия старт за сезона.

Така от българите Краси Анев затвърди силните си изяви след като преди два дена взе 18-то място, днес той остана 24-и. Владимир Илиев финишира на 77-о място, а Мирослав Кенанов се нареди на 94-о място.