Женският национален отбор по волейбол отпадна от борбата за Лондон

В решаващ двубой от група "А" на олимпийския квалификационен турнир в турската столица Анкара България регистрира тежка загуба 0:3 (22:25, 22:25, 11:25) от Германия

по статията работи: iNews.bg | 04.05.2012 | 19:42

Женският ни национален отбор по волейбол се сбогува с надеждите си за спечелване на квота за Олимпиадата в Лондон през август тази година.

В решаващ двубой от група "А" на олимпийския квалификационен турнир в турската столица Анкара България регистрира тежка загуба 0:3 (22:25, 22:25, 11:25) от вицешампионките на Европа Германия и остана на трето място в своята група, записвайки 2 загуби и победа вчера над Хърватия.

Германия пък беше мобилизирана до краен предел срещу нашите и заслужено ще играе на полуфиналите, след като се класира на второ място с две победи и загуба. Бундестима ще срещне победителя от другата група, като той ще стане ясен след изиграването на срещата Русия - Холандия по-късно днес.

Германките започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:3, но след силна игра на българките първата техническа пауза дойде при резултат 7:8 за нашите национали. Двата отбора продължиха да играят точка за точка до 14:14, но втората техническа пауза дойде при 16:14 за немкините след грешен сервиз на Николова и блокада на противникова състезателка. При 18:15 Абанданца взе тайм-аут, но и той не помогна и Германия дръпна с 20:15. Българките се опитаха да се върнат в гейма след добри отигравания на Ева Янева и Ели Василева, но германките запазиха самообладание и затвориха частта с 25:22.

Вторият гейм започна обнадеждаващо за българските състезателки, които дръпнаха с 5:3 в резултата след добра игра на Рабаджиева, а след грешки на германките техническото прекъсване дойде при 8:5 за нашите момичета. Постепенно обаче Бундестима се стабилизира в защита и нападение и играта се поизравни. Българките отново поведоха с 15:12, но Рабаджиева започна да греши и немкини успяха да поведат 16:15. За последно България поведе при 18:17, но европейските вицешампионки не се предадоха и отново дръпнаха с точка в резултата. Абанданца взе прекъсване, но и то не спря устремените към победа германки. Те поведоха с 22:18. България стигна до точка разлика при 23:22, но силите на нашите не стигнаха за обрат и геймът отиде на сметката на Германия.

В третия гейм германките започнаха много силно и поведоха с 4:1 и 8:4 при първата техническа пауза. Това прекърши българските състезателки и до края на двубоя те не предложиха кой знае каква съпротива и Германия затвори частта с 25:11, с което спечели и двубоя.

БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 2, Ева Янева 2, Елица Василева 12, Добриана Рабаджиева 10, Цветелина Заркова 5, Страшимира Филипова 5 - Мария Филипова-либеро (Десислава Николова, Лора Китипова, Мария Каракашева 1, Емилия Николова 5, Габриела Коева)
Старши-треньор: Марчело Абанданца.