Загуба на Атлетико изкачи Реал на върха

"Дюшекчиите" загубиха с 0:2 гостуването си на Алмерия

по статията работи: Константин Симидчийски | 09.02.2014 | 01:07
БТА/AP

Отборът на Атлетико Мадрид вече не е лидер в испанската Примера Дивисион. Тази вечер "дюшекчиите" се смъкнаха на второ място в класирането, губейки с 0:2 визитата си на Алмерия в мач от 23-ия кръг.

Главен виновник за поражението е резервният вратар на тима Даниел Арансубия, който замени по спешност титуляра Тибо Куртоа. 34-годишният ветеран допусна две нелепи грешки, които и доведоха до загубата на досегашните лидери.

По този начин Атлетико Мадрид сдаде и лидерската позиция в първенството. Воденият от Диего Симеоне състав е с равен актив от точки с Реал Мадрид - по 57, но "кралския клуб" излезе с едни гърди напред заради по-добрата си голова разлика. Днес "лос меренгес" се справиха у дома със състава на Виляреал.

Трети е Барселона с 54, но каталунците все още не са изиграли гостуването си на Севиля на "Рамон Санчес Писхуан". Въртележката в Примера е пълна, защото евентуален успех на шампионите в Андалусия ще ги изкачи на първото място в таблицата.

През първата част двата тима така и не успяха да си отбележат гол, а немощта на лидера пред вратата на Алмерия продължи и след почивката. Атлетико трудно достигаше до ситуации пред стража на домакините Естебан, като не вървеше играта и на голямата звезда на столичани Диего Коща.

В 77' Алмерия за малко не откри резултата, след като Видал нацели двете странични греди с един-единствен изстрел. Само три минути по-късно обаче домакините вече бяха напред в резултата. Хосе Верса стреля от сериозна дистанция, а кошмарна преценка на Даниел Арансубия доведе до първо попадение в мрежата му 1:0.

Няколко минути по-късно резервният страж на Атлетико съвсем закопа своите. Ветеранът се оплете в собствените си крака, позволявайки на Джонатан да му отнеме кълбото. Вратарят фаулира нападателя на Алмерия, което и логично доведе до червен картон и дузпа за домакините. Диего Симеоне вече бе изчерпал правото си на смени, а капитанът на Атлетико Габи застана под рамката на вратата. Авторът на първия гол Верса лесно реализира дузпата, с което и подпечата крайния успех на андалуския тим - 2:0.