И Милан разгроми затъващия Интер

Ново болезнено поражение в дерби за "нерадзурите"

по статията работи: Даниел Любомиров | 01.02.2016 | 00:20

Само в рамките на пет дни Интер успя да стори немислимото и да покаже на критиците си колко прави всъщност са били през първата половина от сезона, когато отказваха да причислят тима към сериозните претенденти за титлата, въпреки че през 2015 година "нерадзурите" неизменно бяха на върха в Серия А.

След като бе смазан с 0:3 от Ювентус в първия полуфинал от турнира за Купата на Италия в сряда тази седмица, Интер инкасира поражение със същото изражение от другия си голям (традиционен) съперник на Апенините – Милан.

Видео и подробности от дербито Милан - Интер вижте в Sporta.bg

След чудесно центриране на Кейсуке Хонда от десния фланг в 35-ата минута Алекс се извиси над бранителите на Интер и с глава матира Самир Ханданович от около пет метра, за да даде ключов аванс на Милан с втория си гол от началото на сезона.

Най-добрата защита в Италия – тази на "нерадзурите" - се пропука в четвърти пореден двубой, а попадението на Алекс бе първо, инкасирано от тима на Роберто Манчини след удар с глава на противников футболист. С това се затвърди впечатлението, че Интер започва да издиша в компонента, заради който дълго време бе начело в класирането на Серия А през 2015 година.

Феновете на Милан сякаш предрекоха подобно развитие през първото полувреме, защото с прекрасната си хореография в началото на срещата изобразиха един от най-паметните голове в Дербито на малката Мадона. През 1984-та "росонерите" прекратяват шестгодишна суша откъм успехи срещу градския съперник, а победният гол за 2:1 е дело на Марк Хатили – след удар с глава, идентичен на този на Алекс.

Далеч по-драматично се разви второто полувреме, макар че и първото не бе лишено от емоции, въпреки малкия брой положения. В 58-ата минута съдията не отсъди дузпа за нарушение срещу Едер на втараря Джанлуиджи Донарума, но го направи в 68-ата за по-лек контакт между Алекс и резервата Мауро Икарди.

Именно Маурито застана зад топката, но нацели страничната греда и с това започна погромът на "нерадзурите" в срещата. Между 72-ата и 75-ата минута Милан разчлени съперника си с два бързи гола – първият на Карлос Бака (негов 11-ти за сезона), а вторият на Мбайе Нианг за крайното 3:0.

Дори и някои фенове да са си представяли, че Интер може да се бори за титлата този сезон, то след 0:3 от Милан подобни намерения изглеждат вече като наивни блянове. "Нерадзурите" остават с 41 точки на четвърта позиция и изостават с 9 от лидера Наполи, със 7 от Ювентус и с 1 от Фиорентина.

Милан вече има 36 пункта и се доближава само на 2 от петия в таблицата Рома, a в същото време за първи път от 2 април 2011 година нанесе толкова тежко поражение на градския си съперник (тогава също спечели с 3:0).