И "лисиците" ухапаха Челси

Дербито от 16-ия кръг на Висшата лига отиде на сметката на "лисиците"

по статията работи: Даниел Любомиров | 15.12.2015 | 00:01
БТА/AP

Лестър се завърна на върха в английската Висша лига и с голове на героите си Джейми Варди и Риад Махрез нанесе поредно тежко поражение на актуалния шампион на Англия Челси. "Лисиците" надвиха с 2:1 именития си съперник в дербито от 16-ия кръг на първенството, с което събраха 35 точки и се завърнаха на лидерската позиция в класирането.

Видео и подробности за мача Лестър - Челси вижте в Sporta.bg

Челси пък с 15 пункта остана на крайно унизителното 16-то място, макар до последния съдийски сигнал да преследваше изравнителния гол. Варди откри резултата в 34-ата минута след асистенция на Махрез – 15-ти гол за водещия реализатор в Англия и седма асистенция на алжирския му съотборник.

Самият Махрез покачи на 2:0 с великолепен гол, който го изкачи на първо място по участие в попадения през сезона – 18 (11 вкарани, асистенции за 7). Лоик Реми върна интригата в 74-ата минута, но Челси не можа да стигне до изравняване след няколко шокиращи пропуски.

Лестър е с 35 пункта на първо място – 2 повече от Арсенал, докато Челси с 20 по-малко е само на точка от зоната на изпадащите. Варди вече има толкова голове в първенството, колкото общо са на сметката на Кристиано Роналдо и Лионел Меси, а Лестър е в топ 5 на отборите в големите шампионати на Европа по отбелязани попадения ("лисиците" са с 34, Барселона има 36, ПСЖ и Байерн – 45, а Дортмунд е с 46).