Иван Иванов и Базел с кошмарно отпадане от Шампионската лига

Българският национал с червен картон още в 31-ата минута

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.12.2013 | 00:36
БТА/AP

Българският национал Иван Иванов и неговият Базел преживяха кошмарна нощ на стадион "Шалке Арена" срещу Шалке, като регистрираха загуба с 0:2 и се сбогуваха с мечтите си да играят осминафинал в Шампионската лига.

Българският национал ще се стреми да забрави колкото може по-бързо двубоя в Гелзенкирхен, защото той стана причина за неволите на отбора си. В 31-ата минута юношата на Македонска слава беше изгонен с директен червен картон от съдията за нарушение срещу Адам Шалай.

Реферът Паоло Талиавенто от Италия прецени, че Иванов е бил последен в защита, въпреки че негов съотборник притича и се намираше на по-малко от метър от ситуацията. Така швейцарският шампион остана с човек по-малко и оттам нататък инициативата премина изцяло в домакините.

Тийнейджърът звезда Юлиан Дракслер откри резултата в 51-ата минута, след като засече елегантно центриране отдясно на Джеферсон Фарфан – 1:0. 6 минути по-късно гостите тотално капитулираха, след като този път безкомпромисно бяха порязани от съдиите.

Жоел Матип остана абсолютно сам в наказателното поле, след като защитата на Базел направи опит за изкуствена засада и остави зад себе си Матип и още трима негови съотборници. Страничният съдия обаче не вдигна флага си и камерунският защитник порази за втори път мрежата на швейцарците – 2:0.

Челси изпълни мисията си и победи с Стяуа (Букурещ) пред препълнения "Стамфорд Бридж", с което си подпечатаха първото място в крайното класиране на Група Е.

Още в 10-ата минута "сините" от Лондон поведоха в резултата заради автогол на Даниел Георгиевски. При центриране от корнер защитникът се опита да попречи на Демба Ба да засече кълбото на далечната греда, но на практика свърши работата му и сам си отбеляза попадение – 1:0.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо завършиха на първа позиция с 12 точки, а Стяуа остава с 3 на последното 4-то място. В другия мач Шалке спечели с 2:0 домакинството си на Базел, след като Иван Иванов си изкара червен картон в 31-ата минута. "Кралскосините" завършват на второ място с 10 точки, а швейцарците остават 3-ти с 8 пункта.

Повече подробности за мачовете от Шампионска лига четете в Sporta.bg

28 трендафил въжарски 12.12.2013 | 13:17
колко тъпо се е получило
27 крива отвертка 12.12.2013 | 12:07
това са големи глупости, които пишеш. едва ли чак толкова ще се занимават с неговия картон, защото не е виновен за този картон. имаше друг, който го покриваше и това се видя много ясно.
26 маймунка мръсна 12.12.2013 | 12:06
точно това се получи и смятам, че не трябваше да получава картон. дано да забрави мача час по-скоро и да се представи добре в другия турнир.
25 коремного мекотело 12.12.2013 | 12:05
то това не пита. и ти като футболист, трябва да знаеш много добре, ама явно не знаеш от коя страна се рита топката и само си приказваш.
24 маймунка мръсна 12.12.2013 | 12:05
да, това наистина е голям кошмар за тях, но нищо не може да се направи. картона, който му показаха беше абсолютно незаслужен и това се видя много ясно по време на записите от мача.
23 крива отвертка 12.12.2013 | 12:04
всички искаме да се класира напред базел, само че шалке показаха повече качества и това им беше достатъчно да се класират напред.
22 шимпанзето райчо 12.12.2013 | 12:03
не трябваше да му показва картон, защото не беше последен в защитата и това се видя много ясно. предполагам, че е предпочел да му го даде, за да може да се класира шалке напред.
21 коремного мекотело 12.12.2013 | 12:02
получи се един много интересен мач и в това няма две мнения. само жалко, че дадоха картон на нашето момче и не можа да довърши мача, но това са нещата от живота.
20 маймунка мръсна 12.12.2013 | 12:02
сега иван пак ще има възможността да играе срещу лудогорец и това може да се случи още в следващия кръг. дано това да се случи.
19 крива отвертка 12.12.2013 | 12:01
едва ли на иван иванов му е приятно след този мач, но това е живота и не трябва да се отчайва, защото отбора му е много силен и може да постигне много сериозни успехи в турнира лига европа. дано пак да играе срещу лудогорец :)
18 шимпанзето райчо 12.12.2013 | 12:00
това което се случи в иван не е много приятно и се надявам час по-скоро да забрави този мач. а и червения картон, който му показаха, не беше много правилен и си мисля, че съдията се престара.
17 mitko velev 12.12.2013 | 11:17
Надеждите за победа от страна на отбора на Базел се изпариха още при изгонването на Иван Иванов, много кофти се получи в тази ситуация с червения картон, който съдията даде пресилено според мен.
16 Пламен Панайотов 12.12.2013 | 11:03
Не очаквах, че в толкова важен мач за Базел, Иванов ще си изкара червен картон . Той не е груб играч и за това се учудвам много от постъпката му .
15 Батко Реджеп 12.12.2013 | 10:53
Това беше възможно най - лошото развитие на нещата за отборът на Базел . Този ранен картон на Иван Иванов беше голям удар по психиката на играчите .
14 Баба Пъша 12.12.2013 | 10:44
Отборът на Шалке не ми е хич симпатичен, но за жалост той продължи напред . Много исках Базел с Иван Иванов да бъдат на тяхно място, но явно не им е било писано .
13 Старата Госпожа 12.12.2013 | 10:34
Иван Иванов трябваше да бъде по - предпазлив в този мач, защото той знаеше колко е важен в действителност . Надявам се да си е взел поука и повече да не прави така . ;)
12 чичо съби 12.12.2013 | 10:25
Това си беше истински кошмар за Базел . Много жалко за този отбор, надявах се поне да изкарат равенство, което ги задоволяваше от всякъде .
11 нелепо съвпадение 12.12.2013 | 10:16
Точно в този мач Иван Иванов не трябваше да получава червен картон . Остави отборът си с човек по - малко , точно в най - важният мач за Базел до сега .
10 Krist Novoselic 12.12.2013 | 10:07
Иван Иванов не заслужаваше този червен картон . Мисля, че го изгониха много пресилено и за жалост това се оказа пагубно за неговият отбор .
9 tiha paranoq 12.12.2013 | 09:37
Много ме е яд за Базел и Иван Иванов . Очаквах много от неговият отбор, но за жалост те разочароваха феновете си, и все пак ще играят в Лига Европа .
8 известна личност 12.12.2013 | 09:35
Все ми се струваше, че Иван Иванов можеше да остане по-дълго на терена според мен. Главния съдия просто трябваше да му е пределно ясно, че единствено победа оправя Шалке и, че по този начин им удря много сериозно рамо, като оставя отбора на Базел с човек по-малко, още в 31-та минута. Да си вземе поука занапред и да внимава какви ги върши наистина.
7 david copperfield 12.12.2013 | 09:33
Добър, ама като си изкарва червени картони при само 1/3 от изминатото време и виждаш какво става. Обрича отбора си на загуба по този начин, а Шалке само това и чакаха.
6 властен олигарх 12.12.2013 | 09:33
Що за глупост беше това изгонване наистина? Имаше съотборник наблизо и щеше да се настигне нападателя на Шалке. Просто съдията тук ги поряза жестоко.
5 David Hayemaker 12.12.2013 | 09:32
Малко незаслужен червен картон и то в 31-та минута. Знае какъв е залога главния съдия и според мен не прецени нещата правилно. Просто изпусна мача тук.
4 известна личност 12.12.2013 | 09:32
"Българският национал с червен картон още в 31-ата минута" - Това не е добре. Сега цяла Швейцария ще му се чуди на акъла, защо аджеба си е изкарал този червен картон и как е могъл да провали отбора си?
3 david copperfield 12.12.2013 | 09:31
Доста сериозно са ги порязали. Главния съдия ми се струва, че е изтървал мача още в 31-та минута. Така Базел отпадат от Шампионската лига безславно и отиват в Лига Европа.
2 крива вежда 12.12.2013 | 09:23
Иван Иванов е много добър футболист и не мога да проумея как ще си изкара червен картон в този важен за тях мач . Базел трябваше да продължи напред .
1 empty world 12.12.2013 | 09:06
Много съжалявам за Иван Иванов и неговият отбор Базел . Тях и равенството ги устройваше в този мач, аз честно казано не съм предполагал, че могат да загубят, но за съжаления ранният червен картон на Иван Иванов, до голяма степен предреши развитието на този мач . Да се надяваме, че това няма се отрази пагубно на отборът, тъй като той отива на елиминации в Лига Европа , където също ще срещне добри отбори.