Ивет Лалова защити реномето си на номер 1 в Европа

Най-бързата бяла жена остана на 6-то място в силната конкуренция в Диамантената лига в Париж

по статията работи: Даниел Любомиров | 07.07.2013 | 09:20

Европейската шампионка на 100 метра гладко бягане Ивет Лалова защити реномето си на най-бързата бяла жена в света и най-бързата спринтьорка на Стария континент.

Ивет финишира на 6-то място в старта от 100 метра в Диамантената лига в Париж в изключително силна конкуренция на елитни състезателки от световен мащаб.

Всички резултати, пълен обзор и най-атрактивните снимки от Диамантената лига вижте в Sporta.bg

Лалова пробяга дистанцията за 11.20 секунди и успя да надбяга три от съперничките си - Шалонда Соломон (САЩ) и другите европейки Мария Риемиен от Украйна и Мириам Сумаре от Франция.

Победителка стана двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка с най-добрия си резултат за сезона - 10.92 секунди.

На втора позиция остана нигерийката Блесинг Окагбаре с 10.93, а трето място грабна Мюриел Ауре от Кот д'Ивоар с 11.01, като и тези две състезателки поставиха най-добрите си постижения през настоящата кампания.

Пред Ивет финишираха още Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго и американката Инглиш Гарднър.

Лалова не печели точки за класирането в дисциплината 100 метра от Диамантената лига, но продължава да заема престижното 3-то място в таблицата с актив от 4 пункта.

Лидерка е Фрейзър-Прайс с 12 точки, следвана от Окагбаре с 6. Ауре има 3, а Риемиен - 1.

Предишният старт на 100 метра за Ивет в Диамантената лига беше в Осло на 13-ти юни, когато чаровната ни спринтьорка спечели втората си победа (и за България) в най-престижната серия от лекоатлетически турнири.