Ивет Лалова номинирана за номер 1 в Европа

Можете да гласувате за европейската шампионка на 100 метра

по статията работи: Даниел Любомиров | 11.09.2012 | 15:38

Ивет Лалова попадна сред 15-те номинирани за атлетка номер 1 Европа за 2012-та година в традиционната класация на Европейската лекоатлетическа федерация.

Както е известно, българската спринтьорка постигна най-големия си успех в кариерата именно тази година на Европейското първенство в Хелзинки, където грабна титлата в коронната си дисциплина 100 метра гладко бягане.

Освен това на Световното първенство в зала в Истанбул Лалова бе единствената европейка на финала на 60 метра.

На Олимпийските игри в Лондон 2012 Ивет бяга на полуфиналите, но изключителната конкуренция в лицето на спринтьорките от САЩ и Ямайка не ѝ позволи да намери място сред финалистките.

В дисциплината 200 метра гладко бягане обаче Лалова подобри личното си постижение за сезона - 22.98 секунди, като остана извън финала.

Класацията за атлет и атлетка номер 1 на Европа за 2012-та година се определя от вота на журналисти, специалисти и фенове.

Можете да дадете своя глас в полза на Ивет Лалова тук, като тя е определена за фаворит от европейската федерация.

За класирането има значение представянето на Олимпийските игри, Европейското първенство в Хелзинки, Световното първенство в зала, Диамантената лига и другите турнири под егидата на Световната федерация (ИААФ) и Европейската федерация.

"След като имаше проблеми с контузии в продължение на години и трябваше да се бори изключително много, упоритата българска спринтьорка спечели златото на Евро 2012 в Хелзинки. Резултатът и е впечатляващ и заради трудните атмосферни условия, които обаче не ѝ попречиха да постигне най-добър резултат за сезона - 11.16 секунди в своята серия", пише в сайта на Европейската федерация под номинацията на Ивет, която е номер 1 в списъка с възможните победители.

Конкурентите на българката са:

Мария Риеминен (Украйна), еврошампионка на 200 метра гладко бягане

Мария Савинова (Русия), шампионка на 800 метра

Дълс Феликс (Португалия), еврошампионка на 10 000 метра

Юлия Зарипова (Русия), световна и олимпийска шампионка на 3 000 метра стийпълчейс

Невин Янит (Турция), европейска шампионка на 100 метра с препятствия

Наталия Антюх (Русия), олимпийска шампионка на 400 метра с препятствия

Анна Чичерова (Русия), олимпийска шампионка във високия скок

Олга Саладуха (Украйна), европейска шампионка в тройния скок

Елойс Лесуе (Франция), европейска шампионка във високия скок

Сандра Перкович (Хърватия), европейска и олимпийска шампионка в хвърляне на диск

Барбора Спотакова (Чехия), олимпийска шампионка в хвърляне на копие

Анита Влодарчик (Чехия), еврошампионка и сребърна медалистка от Лондон в хвърлянето на чук