Ивет Лалова оглави европейската ранглиста на 100 метра

Ивет спечели спринта на турнира във френския град Монтрьо с личен рекорд за сезона от 11.13 секунди

по статията работи: Мариян Найденов | 04.06.2013 | 09:15

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова излезе на първо място в европейската ранглиста за сезона на 100 метра, след като бе най-бърза на турнира във френския град Монтрьо.

Европейската шампионка в дисциплината от Хелзинки 2012 записа резултат от 11.13 секунди, с който измести досегашната лидерка в ранглистата Олесия Пов от Украйна, която оглавяваше ранглистата за сезона с 11.19 сек.

За Ивет това е и личен рекорд за сезона, като предишното ѝ най-добро време бе 11.31 секунди, постигнато на турнира в Каляри (Италия) през уикенда.

Лалова не остави никакви шансове на конкурентките си в Монтрьо, след като завършилата на второ място американка Лакейша Лоусън бе с цели 0.11 секунди по-бавна от българката (11.24 сек.), а трета се нареди друга американка - Шонте Бейни с 11.25 секунди.

Следващият старт на Ивет Лалова ще бъде на Олимпийския стадион в Рим на 6 юни, когато тя ще бяга на 200 метра на първата си Диамантена лига за сезона.

Видео от най-доброто бягане на 100 метра за сезона може да видите в Sporta.bg.