Игуаин донесе ценна победа на Наполи

Аржентинецът бе точен за крайното 1:0 срещу Торино

по статията работи: iNews.bg | 17.03.2014 | 22:11

Наполи спечели драматично с 1:0 гостуването си на Торино в среща от 28-ия кръг на Серия А, а в герой за "адзурите" се превърна аржентинският национал Гонсало Игуаин.

Бившият нападател на Реал Мадрид реализира победното попадение за "кралския клуб" в последната 90-а минута, носейки ценни три точки на Наполи.

Така неаполитанците събраха 58 точки и се изравниха с втория във временното класиране Рома, но "джалоросите" са и с два мача по-малко. Тази вечер Рома приема Удинезе на своя "Олимпико".

Торино пък записа четвърта поредна загуба в Серия А. "Биковете" остават на 10-а позиция с 36 точки.

Първата част в Торино не предложи голям брой чисти шансове за попадение. Най-добрата възможност се откри пред Чезаре Бово, който в 29' удари една от гредите зад Пепе Рейна.

Гостите от Неапол отговориха чрез Хосе Кайехон, но изстрелът на испанеца не намери очертанията на вратата.

Втората част стартира с добър шанс в полза на "биковете". В 53' Меджорини бе изпуснат от защитата на Наполи, но и неговият удар срещна гредата. В 73' Имобиле също получи шанс да отбележи, но гостите отново извадиха късмет.

Двубоят вървеше към равенство и подялба на точките, преди обаче да се стигне до победния гол на Гонсало Игуаин. В 90' Ел Пипита излезе очи в очи с Падели и отбеляза крайното 0:1, макар и играчите на Торино да претендираха за нарушение в атака на нападателя.

26 Петко Войвода 18.03.2014 | 13:52
Добър са наистина и им личи, че се представят на ниво. Да видим дали и занапред ще бъде така наистина, или ще е нещо временно просто.
25 опитен ловец 18.03.2014 | 13:51
Имаше и то много голям късмет. Обаче не съм убеден, че така ще го бъде занапред. Имам известни резерви към този отбор честно казано аз.
24 Бандата наОушън 18.03.2014 | 13:51
Трудно ще им бъде наистина, но аз лично си мисля, че може и да направят работата. Тепърва предстоят да се случат много неща, за да разберем от какво тесто са замесени.
23 Иван Ангелов 18.03.2014 | 13:50
Ще се представят добре догодина Наполи и да се надяваме, че няма да отпаднат пак с 12 точки. Наистина беше доста злощастно за тях всичко това, което се случи.
22 Петко Войвода 18.03.2014 | 13:47
Игуаинката е страхотен нападател и се разписва често. Аз лично нямам никакви съмнения в неговата класа и вярвам, че ще се представя все така.
21 опитен ловец 18.03.2014 | 13:47
Добре се развиват нещата за това момче в интерес на истината. Нека да дава само най-доброто от себе си и аз съм убеден, че може да постигне много в бъдеще.
20 Бандата наОушън 18.03.2014 | 13:46
"Аржентинецът бе точен за крайното 1:0 срещу Торино" - Впечатляващо е наистина това което прави това момче. Аржентина имат много добри нападатели и това се вижда.
19 Иван Ангелов 18.03.2014 | 13:40
Много добре е направил Игуаин. Оправдава трансфера си в Наполи и това се вижда повече от ясно. Ще видим дали и занапред се очертава да го бъде нещо подобно.
18 Пламен Панайотов 18.03.2014 | 11:32
"Наполи спечели драматично с 1:0 гостуването си на Торино в среща от 28 - ия кръг на Серия А" - Доста драматично беше с гол в последните минути .
17 Батко Реджеп 18.03.2014 | 11:21
Не очаквах Наполи да победят в този мач, защото те навън срещу по - слаби противници , не се представят много добре . Мислех, че ще завършат на равно .
16 коремного мекотело 18.03.2014 | 11:19
едва ли ще продадат някъде, защото той вече игра на много високо ниво в реал и сега само може да се радва на престоя си в наполи.
15 прани гащи 18.03.2014 | 11:18
само класиране в шампионската лига може да им помогне да не си продадат футболистите. с парите от шампионската лига ще могат да си запазят състава непокътнат.
14 безкомпромисната кирка 18.03.2014 | 11:18
да, той трябва много да се радва, защото този гол все още запазва шансовете за титла на отбора. дано това да им помогне да спечелят тази титла.
13 крива отвертка 18.03.2014 | 11:17
торино наистина им отстъпват по качества, но явно не са се дали цял мач и затова наполи са вкарали гол чак накрая.
12 коремного мекотело 18.03.2014 | 11:15
пожелавам на наполи да направят чудо и да спечелят шампионската титла, защото са един много симпатичен отбор и заслужават да направят нещо подобно.
11 прани гащи 18.03.2014 | 11:14
много лошо са ги победили в последната минута. да ти вкарат гол в последната минута е доста неприятно и предполагам, че футболистите на торино са го преживели много сериозно.
10 крива отвертка 18.03.2014 | 11:13
радвам се за наполи, защото са един много симпатичен отбор и много ще се радвам да станат шампиони. това само може да зарадва многобройните им фенове.
9 безкомпромисната кирка 18.03.2014 | 11:13
това е много ценна победа за отбора на наполи, защото по този начин запазват шансовете си за титлата. дано да продължат да играят по този начин и занапред.
8 Баба Пъша 18.03.2014 | 11:06
Мисля, че отборът на Наполи имаше късмет във вчерашната среща и за това победиха . Те вече се борят само да попаднат в местата даващи право на участие в шампионската лига .
7 Старата Госпожа 18.03.2014 | 10:57
Наполи е доста добър отбор и вече всеки един италиански клуб трябва да се съобразява с него . Това се дължи и на треньорът Рафа Бенитес .
6 нелепо съвпадение 18.03.2014 | 10:48
Аржентинецът отново се превърна в герой за Наполи, като вкара победният гол в края на мача . Мисля, че този отбор може да пробие и в шампионската лига .
5 нелепо съвпадение 18.03.2014 | 10:29
Трябва да кажем, че победата на Наполи не дойде никак лесно . Те вкараха гол в последните минути и като цяло явно мачът е бил доста равностоен .
4 Krist Novoselic 18.03.2014 | 10:18
Радвам се, че Игуаин отново се разписа в калчото, той е един от основните играчи на тима и най - вероятно , Наполи ще направят всичко възможно , за да го задържат .
3 tiha paranoq 18.03.2014 | 09:25
Наполи показаха снощи , че са много класен отбор и ако запазят футболистите си и не ги разпродадат през лятото , могат да бъдат фактор и в шампионската лига .
2 крива вежда 18.03.2014 | 09:12
Густаво Игуаин трябва да се доста радостен , след тази победа, защото голът падна доста късно в мача, няколко минути преди последният съдийски сигнал .
1 empty world 18.03.2014 | 09:00
Знаех си, че Наполи ще победят в този мач . Имат доста добра селекция през този сезон и мисля, че Торино доста им отстъпваше по класа в този мач .