Илиан Илиев посочи грешките в мача с Черноморец

Наставникът на Левски не иска да вижда отпускане, ако отборът не води поне с 3 гола

по статията работи: Даниел Любомиров | 04.03.2013 | 20:23

Старши треньорът на Левски Илиан Илиев заяви, че в отбора е недопустимо да се мисли за еуфория след добрия старт на пролетния полусезон и победата с 2:0 над Черноморец.

Според наставника на "сините" отборът му е направил някои малки грешки срещу "акулите", най-вече през второто полувреме, когато е допуснал отпускане, въпреки че резултатът не е бил категорично в полза на гостите.

Илиан Илиев сподели, че според него един мач е спечелен сигурно, когато отборът му води с три чисти гола разлика.

Наставникът на Левски говори и за предстоящия труден мач с Ботев (Пловдив) в следващия кръг на пролетта.

До момента "сините" са на второ място в класирането с 40 точки и изостават с 1 от лидера Лудогорец.

"Всички играчи вече са едно - не можем да говорим за нови и стари. Новите са взети, за да имаме готовност за реакция във всяка линия на играта.

Мачът вчера беше нормален, достатъчно хора от нашия щаб вече говориха. Играхме добре тактически срещу неудобен съперник, като променихме подхода си, защото в състава на Черноморец промени състава си.

"Имам забележки към първите 15 минути на второто полувреме, но не искам да коментирам повече тези моменти", заяви Илиев в предаването по TV7 "Пред банята".

"От гледна точка на това, че в решителните моменти бяхме по-зрели, изиграхме добре двубоя.

Според мен един мач се затваря, когато вкараш трети гол и не съм особено доволен, че допуснахме напрежение пред нашето наказателно поле. Но каквото имам да кажа като забележки, ще го направя пред играчите.

Единственото, което искам от играчите, е, да играем със самочувствие. Миналата есен някои отбори играха по-добре от нас и затова губехме, но когато нашата игра се получаваше, стояхме добре на терена.

Така че единствено искам играчите ми да стоят със самочувствие на терена.

Надявам се, че Ботев ще играе по-отворен футбол, така че ни очаква изцяло различен мач. Аз имам много спомени от срещите с Ботев като футболист, например от мача, в който бихме с 6:1, а после те ни биха за Купата", завърши Илиев.