Инна Ефтимова се завърна с победа

по статията работи: iNews | 22.05.2014 | 09:19

Българската атлетика Инна Ефтимовасе завърна по най-добрия начин след наказание. Тя спечели бягането на 100 метра за жени на турнира по лека атлетика "Нови Звезди" в София и покри норматив за участие на европейското първенство в Цюрих през август.

Това беше първо състезание за Ефтимова, след като изтърпя наказание лишаване от състезателни права за две години заради употреба на допинг.

Инна Ефтимова победи във финала на дисциплината на стадиона на НСА "Васил Левски" с 11.40 секунди, но при попътен вятър от 2.6 метра в секунда. На второ място в бягането на 100 метра се класира Полина Кираджиийска с 12.18 секунди, а трета е Галина Николова с 12.32 секунди.

Лекоатлет номер 1 на България за миналата година Георги Иванов спечели дисциплината тласкане на гюле на турнира по лека атлетика "Нови звезди" в София с резултат 20,91 метра, което е и лично постижение за сезона на Иванов.

Боян Петров се наложи на 100 м при мъжете, а Петър Кременски и Красимир Брайков бяха най-бързи съответно на 200 метра и 400 метра.