Интер записа девети пореден мач без победа

"Нерадзурите" все пак сложиха край на серията си от 5 поредни поражения, завършвайки наравно 2:2 при домакинството си на Катания

по статията работи: iNews.bg | 04.03.2012 | 23:52

Миланският гранд Интер сложи край на негативната си серия от 5 поредни загуби във всички турнири, но отново не съумя да запише успех, завършвайки наравно 2:2 при домакинството на Катания в двубой от 26-ия кръг на Серия А. На почивката резултатът бе 0:2 в полза на гостите от Сицилия, но с попадения на Диего Форлан и Диего Милито, Интер все пак стигна до точката. В продължението на мача Джампаоло Пацини имаше отличен шанс да донесе успех на своя тим, но таранът направи удивителен пропуск пред вратата на противника.

"Нерадзурите" прекъснаха серията си от 5 поредни загуби, но с днешното реми записаха общо 9-и мач без победа във всички турнири. Последният успех на Интер датира от 22 януари т.г., когато воденият от Раниери състав спечели с 2:1 домакинството си на Лацио. За миланския колос това бе четвърто равенство в Серия А през този сезон, като Интер остава едва на 7-ма позиция във временното класиране с актив от 37 точки.

Поставеният под сериозен обстрел Клаудио Раниери затвърди впечатленията за възникнал конфликт между него и холандската суперзвезда Уесли Снайдер, като последният бе оставен на резервната скамейка за домакините, които се върнаха към схема на игра 4-4-2. В атака Раниери заложи на дуото Диего Милито - Джампаоло Пацини, докато Диего Форлан зае необичаен за него пост на левия фланг на полузащитата. Анджело Паломбо, Естебан Камбиасо и Давиде Фараони допълниха халфовата линия на "нерадзурите".

Домакините започнаха активно срещата, като особено деен по левия фланг бе Диего Форлан, който често играеше с топката. Уругваецът на няколко пъти обстрелва пазената от Хуан Пабло Каризо врата, но аржентинският страж на сицилианците не допусна пропукване.

Трибуните на "Стадио Сан Сиро" обаче отново замлъкнаха след едва 19 минути игра, когато гостите от Катания се възползваха от първия си шанс за отбелязване на попадение. Сицилианците осъществиха отлична контраатака в половината на Интер, а Алехандро Гомес успешно се справи със съпротивата на Нагатомо, преди да прати топката зад гърба на Жулио Сезар - 0:1.

Освиркванията на трибуните станаха все по-силни 19 минути по-късно, когато футболистите на Катания съумяха и да удвоят преднината си. За това попадение обаче основна вина имаше един от страничните съдии на срещата, който не отсъди очевидна засада при атаката на гостите. Намиращият се зад защитата Маркезе получи топката отляво и намери Мариано Иско, който без проблеми я вкара в мрежата за 0:2.

На полувремето Клаудио Раниери извърши една промяна в своя стартов състав, като оставеният на пейката Уесли Снайдер зае мястото на младия Давиде Фараони. Интер направи опит да затегне обръча около своя съперник, но и оставяйки много празни пространства за контраатаките на сицилианците. В 55' Катания бе съвсем близо и до трети гол в мрежата на Сезар, след като първо бразилецът изпревари Гомес в решаващ момент, а след това Бергесио за малко не го прехвърли. Минути по-късно шанс се откри и пред Марко Мота, чийто удар с глава мина близо покрай гредата.

В 61' Клаудио Раниери извърши двойна смяна, като в игра се появиха Андреа Поли и Жоел Оби, които замениха Камбиасо и Паломбо. Атаките на "нерадзурите" пък започнаха да стават все по-опасни и настоятелни, като по всичко изглеждаше, че рано или късно домакините ще стигнат до попадение, което да ги върне в мача. Това най-накрая се случи в 71', когато Диего Форлан реализира едва втория си гол в Серия А за този сезон. Уругваецът получи една топка на левия фланг на атаката, финтира бранител на Катания и с левия крак прониза Каризо, който и не се намеси по възможно най-добрия начин.

Попадението на Форлан вдъхна нови сили на неговите съотборници, които продължиха да атакуват с пълни сили. Натискът на Интер даде резултат осем минути по-късно, когато равенството бе възстановено. Диего Милито получи подаване от Форлан и останал на добра позиция, стреля безпощадно под гредата на пазената от Каризо врата.

Последните десет минути на "Сан Сиро" също не бяха лишени от емоции, като и двата тима пропуснаха изключително изгодни шансове да грабнат всичките три точки. Наставникът на гостите Винченцо Монтела може да съжалява за разигралата се ситуация пет минутки преди края, когато Катания пропусна да нанесе трети удар. Резервата Фелипе Сеймур се озова очи в очи с Жулио Сезар, но не успя да нанесе хубав удар, пращайки топката в ръцете на вратаря.

Събитията отново се пренесоха пред другата врата, а в даденото от съдията продължение, фрапиращ пропуск направи намиращият се в много слаба форма Джампаоло Пацини. Бившият нападател на Сампдория се озова на не повече от метър-два пред голлинията на сицилианците, но вместо да разстреля Каризо от близка дистанция, прати топката право в тялото му.