Интер зашлеви водача в Серия А и отиде на 1/2-финал за Купата

"Нерадзурите" превзеха "Сан Паоло" за първи път от 1997 година

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.01.2016 | 23:52
Twitter
Повече за:

Водачът в Серия А Наполи не бе допускал гол на свой терен от Интер в предишните им три двубоя на стадион "Сан Паоло" в турнира за Купата на Италия, но с фанстатично попадение на Стеван Йоветич в 74-ата и убийствена контраатака, завършена от Адем Ляич в 91-ата минута, "нерадзурите" изхвърлиха съперника си от четвъртфиналите и продължиха към следващата фаза – 0:2.

Видео и уникални подробности от дербито Наполи - Интер вижте в Sporta.bg

Както се развиха и предишните две визити на Интер на "Сан Паоло", втората част на дербито бе далеч по-вълнуваща, емоционална и качествена (в Серия А този сезон Наполи спечели с 2:1, но гостите до последно преследваха равенството и удариха греда в добавеното време, а в предишния на 8 март 2015 година се стигна до 2:2, като домакините отново поведоха с 2:0, но "нерадзурите" стигнаха до хикс в края на мача).

Все пак, през второто полувреме оборотите се повишиха и Интер бе възнаграден за по-стойностните си действия на терена с фамозен гол на Йоветич, който завърши бърза контраатака с клинично изпълнен удар в горния ляв ъгъл от около 25 метра – Пепе Рейна бе препариран и "нерадзурите" поведоха с 0:1.

Само 10 минути по-рано отново чрез Йоветич от идентична ситуация Интер бе стигнал до първия си точен удар в срещата, а малко по-късно Гари Медел с воле от десетина метра пропусна първия истински шанс за гостите да отбележат. Хосе Кайехон от чиста позиция в наказателното поле преди почивката прати топката право в ръцете на Самир Ханданович, с което пропиля най-чистият шанс за Наполи в целия мач. Словенският страж обаче се отличи с още няколко намеси преди почивката, а в 86-ата минута отрази с крак мощен шут от дистанция на Дрийс Мертенс, с което предпази вратата си от най-сериозния шанс за изравняване.

Мертенс пробва да хитрува в 88-ата минута и се строполи на тревата в наказателното поле, искайки дузпа, но единствено си изкара жълт картон за симулация, който му бе втори и следователно остави съотборниците си с човек по-малко до последния съдийски сигнал.

В 91-ата минута всички играчи на домакините бяха в полето на съперника, но защитниците на Интер изчистиха поредното центриране в наказателното поле и дълъг пас намери Адем Ляич сам срещу вратаря още преди централната линия. Сърбинът уверено проби към вратата на Рейна и хладнокръвно довърши домакините за 0:2.