Интер не успя да надвие Рома в дербито от Серия А

Интер записа четвърти мач без победа от началото на сезона и още не познава вкуса на успеха под ръководството на Джан Пиеро Гасперини

по статията работи: Даниел Любомиров | 17.09.2011 | 23:46

Интер записа четвърти пореден мач без победа през новия сезон под ръководството на Джан Пиеро Гасперини, което отново повдигна спекулации за евентуално уволнение на наставника. Шампионите от 2010-та година завършиха наравно 0:0 с Рома на "Джузепе Меаца" и по този начин пропуснаха да зарадват феновете си с победа над силен противник, който успя да скрие топката на "нерадзурите" и да я владее в по-голямата част от времето.

Самият Гасперини заслужи освиркванията на привържениците по трибуните със странната смяна на Диего Форлан в 80-ата минута, за да бъде вкаран в игра Съли Мунтари. Иначе домакините можеха да се похвалят само с далечни удари, профучаващи покрай гредите чак до 85-ата минута, когато Уесли Снайдер направи най-сериозния пропуск на вечерта - той остана на седем метра от голлинията, но въпреки че беше необезпокояван, не успя да преодолее представилия се блестящо вратар на Рома Мартен Стекеленбург.

Така след изиграването на два кръга от Серия А Интер има само 1 точка в класирането, преди да бъдат проведени и останалите мачове от програмата. По-рано днес Каляри победи Новара с 2:1 като домакин.

Срещата на "Джузепе Меаца" бе особено специална за капитана на "нерадзурите" Хавиер Санети, който изигра своя мач номер 756 за клуба и по този начин изравни рекорда на легендата Джузепе Бергоми.

Иначе Интер започна ентусиазирано двубоя, предвид желанието да спечели първа победа в официален мач за сезона, като в 15-ата минута Лусио изненадващо се оказа очи в очи с Мартен Стекеленбург, който повратливо излезе и попречи на бразилеца да се разпише.

Това бе единственото чисто положение, открило се пред домакините за първата част, като правеше впечатление по-дългото владеене на топката от страна на "вълците", макар и те да имаха проблеми с организирането на голови атаки. Все пак напрежение пред Жулио Сезар не липсваше, въпреки че бранителите и самият той този път не правеха грешки и се справяха с набезите на римляните.

В 36-ата минута Снайдер намери добре Нагатомо, чийто изстрел от границата на наказателното поле премина на сантиметри от гредата и тази ситуация маркира края на всичко интересно преди почивката.

След паузата феновете на Интер не получиха очаквания натиск на любимците си, които отново отстъпваха на противника по отношение на владеенето на кълбото. Все пак, звездите в нападение - Милито, Форлан и Снайдер по някакъв начин се опитваха да компенсират немощта на съотборниците си с далечни изстрели. За тяхно съжаление обаче всички удари пращаха топката покрай рамката на Стекеленбург, който пазеше концентрация във всеки един случай.

Тифозите на "нерадзурите" освиркаха изненадващото решение на Джан Пиеро Гасперини да замени тъкмо навлизащия в добра форма Форлан, като на неговото място влезе Съли Мунтари. Мауро Сарате също се опитваше да оправдае доверието на треньора си, като малко не му достигна да се разпише четвърт час преди края, когато с левия крак опита да порази вратата на Рома.

Най-чистото положение за Интер обаче бе изпуснато от Снайдер в 86-ата минута, когато центриране успоредно на голлинията от страна на Сарате бе отклонено и кълбото попадна в холандския национал, който от седем метра пред опразнената врата не можа да преодолее Стекеленбург.

Това не бе последното значимо събитие на терена в мача, след като в последната минута на добавеното време Снайдер претендираше, че е фаулиран в наказателното поле, но реферът остана мълчалив и си навлече гнева на холандеца.

Така срещата завърши с разочароващо равенство за тифозите на Интер.