Интер подари на Юве голям аванс на върха за Коледа

"Нерадзурите" изпуснаха да победят Дженоа с епичен пропуск

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.12.2012 | 15:45

Андреа Страмачони изравни един от рекордите на предшественика си Жозе Моуриньо, въпреки че Интер завърши наравно 1:1 с Дженоа на "Джузепе Меаца" и пропусна да завърши с победа 2012-та година.

Чиро Имобиле наниза 5-ия си гол в Серия А през сезона и смрази трибуните в 77-ата минута, давайки аванс на гостите, които нямаха победа в 13 мача преди този 18-ти кръг.

Естебан Камбиасо засече с глава отлично центриране на Антонио Касано в 85-ата минута и възстанови равенството 1:1, а "нерадзурите" се впуснаха във финален щурм към пълния обрат.

Той изглеждаше постигнат в 91-ата минута, когато Диего Милито сервира кълбото отляво успоредно на голлинията, а младокът Марко Ливая стори невъзможното и от 1 метър на празна врата нацели гредата за ужас на тифозите на "Меаца".

Вижте головете в мача тук.

До края на 5-минутното продължение имаше още няколко разбърквания в наказателното поле на Себастиен Фрей, но вратарят на Дженоа се справи с всички напрегнати ситуации, а във финалните секунди удар на Камбиасо профуча покрай страничната греда.

Така Интер не можа да се доближи до лидера Ювентус на по-малко от 9 точки, след като шампионите снощи поразиха Каляри с 3:1 и вече имат 44 пункта на върха. Дженоа има 16 точки и се изравнява временно с Торино и Каляри на 15-ата позиция, преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Все пак "нерадзурите" записаха 10-ти пореден мач без загуба като домакин, с каквото постижение можеше да се похвали за последно Жозе Моуриньо, когато беше начело на тима.

Дженоа пък бе на крачка от това да постигне първи успех над Интер от 1994-та година насам, когато на 6-ти ноември бие с 2:1.

На 1-ви април 2012-та пък двата тима изнесоха най-зрелищния голов спектакъл в Серия А за миналия сезон, след като Интер спечели с 5:4.

Въпреки че попаденията паднаха в самия край на двубоя, през второто полувреме и двата тима се отчетоха с големи пропуски, а защитниците и вратарите проявяваха героизъм в намесите си.

Нищо видяно през този сезон обаче не може да се сравни с пропуска на Марко Ливая в 91-ата минута, след като на празна врата от 1 метър нацели страничната греда и обрече каузата за победа на Интер.