Интер постигна най-разгромната победа в историята си

Диего Милито се завърна с два гола при екзекутирането на новака Сасуоло

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.09.2013 | 15:27

Интер продължава да очарова феновете си през новия сезон в Серия А, след като постигна 3-та победа от началото на кампанията в Калчото.

"Нерадзурите" (играещи с резервните си бели екипи) разпиляха безцеремонно домакините си от Сасуоло със 7:0, като това бе най-малкото, с което се отърваха безпомощните новаци.

Родриго Паласио, новото попълнение Сафир Тайдер и автогол на Рафаеле Пучино дадоха комфортен аванс на Интер още преди почивката. В самото начало на второто полувреме пък и Рикардо Алварес записа името си сред голмайсторите, а секунди по-късно се случи най-приятното събитие за тифозите на тима.

В 58-ата минута в игра за първи път от февруари месец се появи любимеца на феновете Диего Милито, който замени иначе отлично представилия се Паласио. Само 6 минути бяха нужни на Принца, за да ознаменува завръщането си с попадение за 5:0 след великолепна асистенция на Алварес.

В 75-ата минута Милито сложи топката на крака на Естебан Камбиасо, който с прекрасен изстрел направи резултата катастрофален за домакините - 6:0. В 83-ата пък Принца получи на тепсия топката на празна врата от Фреди Гуарин и реализира втория си гол в мача за 0:7.

Така Интер събира 10 точки и временно излиза на първо място в класирането в Серия А, но това е преди да се изиграят следобедните мачове от неделната програма на 4-ия кръг. Сасуоло пък остава на дъното с актив от 0 пункта, само един отбелязан гол и вече цели 15 инкасирани.

Пълното класиране (обновяващо се автоматично на момента) в Серия А можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

"Нерадзурите" ще запомнят днешния успех не само заради смазващото цифрово изражение, но и заради факта, че станаха първият италиански отбор, който изиграва 2700 официални мача в елитната дивизия от създаването през 1929-та година досега.

Във въпросните двубои Интер има 1339 победи, 757 равенства и 604 загуби. Головата разлика вече е 4539:2793 по данни на официалния сайт на "нерадзурите".

Днешната победа е най-изразителната като гост в историята на Интер в Калчото.

Интер пък продължи отличната си серия без допуснат гол в гостуванията от Серия А, като за последно Единсон Кавани се разписа във вратата на на Самир Ханданович на 5-ти май 2013-та при победата на Наполи с 3:1. Минутите със суха мрежа на "черно-сините" вече са 282.

Старши треньорът на Сасуоло Еузебио ди Франческо няма да иска да си спомня и за втория си сблъсък с Валтер Мацари. Единствената им предишна среща бе през декември 2011-та година, когато ди Франческо бе уволен от Лече след поражението с 2:4 от Наполи, водени тогава от Мацари.

От самото начало на срещата Интер упражни натиск и стана ясно, че двубоят няма да предложи никаква интрига. В 6-ата минута Юто Нагатомо направи един от типичните си мощни пробиви по лявото крило, центрира по земя успоредно на голлинията и Паласио с плонж от чиста позиция не сбърка - 0:1.

Това бе 50-ти гол в Серия А за нападателя, известен с прякора си Ел Тренца заради дългата плитка на тила си. Също така аржентинският голаджия има вече 3 попадения в 4 мача през новия сезон.

Сафир Слити Тайдер, който беше привлечен от Болоня през лятото, довкара акробатично топката след отклонен от вратаря изстрел на Паласио в 23-ата минута. Така тунизиецът откри головата си сметка в Серия А през сезона.

Тайдер стана причина и за третия гол на Интер в 34-ата минута, след като пресира в пеналтерията на домакините бранителя Пучино, който с глава по атрактивен начин прати кълбото в горния ъгъл на собствената си врата.

Така за първи път от близо две години Интер се оттегли на почивка в двубой от Серия А с преднина от 3:0. За последно това се случи на 7-ми януари 2012-та година в най-добрия мач на тима под ръководството на Клаудио Раниери, когато Парма беше сразен на "Джузепе Меаца" с 6:0.

Рикардо Алварес ознаменува добрата си игра с попадение на празна врата за 0:4 в 53-ата минута, след като отново удар на Паласио беше отразен от вратаря Алберто Помини, но кълбото остана на пътя на връхлитащия Рики.

В 58-ата минута за първи път от 224 дни в игра се завърна архитекта на знаменития требъл през 2010-та година Диего Милито. Само 6 минути бяха нужни на Принца, за да реализира 5-тото попадение за Интер след брилянтен финт и асистенция на Алварес.

В 75-ата минута пък мъката на домакините стана още по-сериозна, след като Милито подаде на дъгата на наказателното поле за Естебан Камбиасо, който с прекрасен прехвърлящ удар направи резултата 0:6.

В 83-ата пък Фреди Гуарин нахлу в пеналтерията и подаде успоредно на голлинията за непокрития Милито, който на празна врата фиксира крайното 0:7 с втория си гол в мача.