Интер със срамна загуба у дома, Реал Мадрид гледа към 1/2 финалите

"Нерадзурите" паднаха с 2:5 от Шалке, а "белият балет" разгроми Тотнъм с 4:0

по статията работи: Краси Киров | 05.04.2011 | 23:59

Отборите на Реал Мадрид и Шалке постигнаха победи в първите 1/4 финали в Шампионската лига. Най-голямата изненада дойде от Италия, където еврошампионът Интер бе разгромен от гостуващият тим на Шалке с 2:5.

В Мадрид местния Реал се наложи с категоричното 4:0 над отбора на Тотнъм и почти си осигури участие на ¼ финал в Шампионската лига. Реваншите са следващата седмица.

Драмата на "Сан Сиро" бе пълна и феновете на стадиона изживяха невероятни моменти на обрати. "Нерадзурите" на два пъти повеждаха в резултата.

Още в първата минута Деян Станкович се разписа с гол от центъра на терена. Малко след това обаче Жоел Матип (17') изравни. Аржентинският нападател Диего Милито (34') отново даде преднина на домакините, но Еду (40') успя бързо да върне попадението за 2:2.

Второто полувреме започна с натиск на Интер, като пропуски записаха Ето'о и Милито. Шалке обаче успя да поведе с попадение на голмайстора във всички европейски клубни турнири – Раул. Испанецът бе точен в 52-та минута.

От тук нататък всичко за Интер тръгна надолу. Само пет минути по-късно младият защитник Ранокия си отбеляза автогол, след като с шпагат не успя да избие топката извън вратата. След още пет минути игра румънецът Кристиан Киву получи втори жълт картон и бе изгонен. Еду прати домакините в нокаут след като направи резултата 5:2 в полза на Шалке.

Реал Мадрид нямаше такива проблеми при домакинството си на Тотнъм и победи с 4:0. Емануел Адебайор (5') откри резултата след като се извиси и с глава прати топката във вратата на Гомеш. В 15-та минута Питър Крауч получи втори жълт картон и остави "шпорите" с човек по-малко. Реал натисна като знаеше, че има шанс да реши нещата в този ¼ финал още в първия мач.

Отново Адебайор (58') бе точен с глава за 2:0. Малко по-късно и Анхел Ди Мария се разписа след много хубав изстрел. Две минути преди края на мача Кристиано Роналдо покачи на 4:0 след хубав пас на Кака.

Срещите реванш са следващата седмица на 13 април от 21:45 часа.