Испания се развихри и елиминира Словения от турнира

"Ла Роха" започна по най-добрия начин кампанията си в София

по статията работи: Константин Симидчийски | 09.05.2012 | 18:49

Испания започна много, много убедително своята кампания в търсене на квота за Олимпиадата в Лондон през август тази година.

Иберийците, които са европейски шампион от 2007-а година, се наложиха с категоричното 0:3 (17:25, 23:25, 18:25) над отбора на Словения, който вчера загуби от нашите момчета също с 0:3 и по този начин отпадна от турнира още във втория ден.

Испания надигра своите конкуренти по всички показатели, като най-вече защитата на "Ла фурия" и осигури успеха. Единствено в началото на втория гейм Словения дръпна с 6:1 и 8:2, но играчите от Иберийския полуостров показаха класа и обърнаха развоя на събитията.

Двубоят започна доста равностойно, но все пак словенците допуснаха някои неточности, които доведоха до аванс за "Ла Фурия" на първата техническа пауза - 6:8, а след блокада на Перес Испания вече водеше с 4 точки. Словения стабилизира своята игра, но испанците успяваха да задържат 4-те точки разлика и при следващата техническа пауза Испания водеше убедително - 12:16. Флот на Севияно пък донесе ас на "Ла фурия" и разликата стана 5 точки, а прерасна игра при мрежата на Сугранес увеличи тази преднина на 6 и геймът отиваше към своя край. Словения пък вече мислеше за следващата част и Испания поведе след разгромна победа с 17:25.

Словенците изригнаха в началото на втората част и с атакуваха испанската защита с пълна сила, като промяната в поведението им беше очевидна - 6:1. Испанските национали бързо окопитиха и намалиха изоставането си до техническата пауза. Отново благодарение на Савияно и силната защитна игра испанците успяха да изравнят, а освен това и поведоха - 10:11. Блок на Фернандес увеличи тази преднина на две точки, а до техническата пауза те отново, водеха убедително по подобие на първия гейм - 12:16.

Словения отново сведе глава, като единствено добрата игра на центъра Паженк играеше на ниво след обрата, а звездата на тима Гаспарини изпитваше доста затруднения в атака. Все пак сервисите на Паженк затрудниха Испания и от 15:19 резултатът стана 19:19 и интригата във втория гейм се завърна. Най-дългото разиграване се получи при 19:21, като "Ла фурия" извади невероятни атаки на Словения в защита и спечели точката - 19:22, а след това спорно съдийско отсъждане отново увеличи преднината на иберийците на 4 точки. Испанските волейболисти за малко не изпуснаха гейма, след като позволиха на Словения да запише 3 поредни точки, но Уранут сбърка от сервис и това беше 25-а точка за "Ла фурия" -23:25 и 0:2.

Явно обратът, който осъществи Испания, срина тотално Гаспарини и компания, като без особен проблем играчите на Фернан Бенитес Муньос стигнаха до 2:8 при техническата пауза. Словенците успяха да съкратят леко изоставането си, благодарение на добрата игра на Пайенк, но испанците не изпускаха нещата от контрол и дори увеличиха преднината си до техническото прекъсване на 7 точки - 9:16. На всички в залата стана ясно, че "Ла фурия" ще спечели безпроблемно и този гейм, с което и двубоя за по-малко от 80 минути. Словенците също се бяха примирили и отборите доиграха без много нерви останалите точки - :25 и чиста победа за Испания.