Испански клуб иска Балъков за треньор

Легендарният полузащитник желан за наставник от втородивизионния Кордоба

по статията работи: Даниел Любомиров | 01.11.2012 | 09:50
Испански клуб иска Балъков за треньор
ПФК Черноморец-Бургас

Испанският втородивизионен клуб Кордоба е сложил Красимир Балъков сред претендентите за треньорския си пост.

Легендарният български полузащитник в момента е безработен, след като за последно водеше хърватския Хайдук и след това за кратко Кайзерслаутерн през юли.

Кордоба е отбор от Сегунда дивисион и не е играл в Примера вече 40 години, като се намира на 11-та позиция след 11 кръга от втория испански ешелон. Тимът има 4 победи, 3 равенства и 4 загуби с голова разлика 10:11.

В момента наставник на Кордоба е Рафаел Бергес, но той започва да лази по нервите на ръководството заради неубедителното представяне до момента.

Все пак, Балъков може и да не се озове начело на закъсалия отбор, защото медиите в Испания предричат най-вероятен наставник да стане Луис Енрике. Знаменитият нападател на Барселона се провали начело на Рома и напусна "вълците", за да се озове в идентично с Балъков положение.

Балъков в края на миналия сезон се превърна в първия български специалист начело на елитен отбор от Германия, но като треньор на "лаутерите" записа 1 победа и 8 загуби в последните 9 кръга от Бундеслигата.

Така се стигна до неизбежното изпадане на Кайзерслаутерн във Втора дивизия, което доведе до освобождаването на Красимир Балъков.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 Aleksis Son 01.11.2012 | 14:34
Красимир Балъков беше един изключително талантлив и надежден футболист, който е дал много както на клубните си отбори, така и на националния отбор по футбол на България, но като треньор не го бива и това си е.
12 Коста Николов 01.11.2012 | 14:26
Балъков не му върви за момента като треньор където и да било. Последният път дори в посочения немския отбор прекалено бързо го изгониха - не го оставиха дори да си разбърне таланта.
11 Елемаг Електриков 01.11.2012 | 12:14
Испански клуб иска Балъков за треньор - завалиите, той не е изветсен с качествата си на треньор
10 Beliq Zub 01.11.2012 | 10:26
Мисля,че той ще вземе правилното решение за себе си!
9 мрачен интелектуалец 01.11.2012 | 10:20
Че малко ли е? Да имаш в портофолиото две изпадания, никак не е добре. А с Черноморец и Хайдук тръгна с голямата кошница и набързо беше натирен. Все пак му пожелавам да се реализира, защото от онова поколение, той има най-много мозък в главата си.
8 Батко съссладко 01.11.2012 | 10:15
Естествено че Луис Енрике е по-добър вариант. Той също е легендарен футболист, който за мен е напълно логично да стане треньор, защото всичко на всичко е испанец и следи обстановката внимателно.
7 David Hayemaker 01.11.2012 | 10:12
С кои отбор по-точно е изпадал освен швейцарците и Кайзерслаутерн, които на практика бяха изпаднали? Водил е също така Щутгарт, Черноморец и Хайдук, с които е държал ниво.
6 черното влечуго 01.11.2012 | 10:10
Така като гледам отбора се намира в златната среда. Има две възможности пред Балъков и те са да изкачи отбора нагоре в класирането, или да боксува на едно място.
5 Батко съссладко 01.11.2012 | 10:09
Балъков е един от най-добрите български специалисти и съм убеден, че има класата да води голям отбор. Ако съм на негово място ще се запозная с играчите и им ставам треньор :).
4 David Hayemaker 01.11.2012 | 10:08
И без това не води никой отбор, така че може да се пробва според мен. Няма да изгуби нищо, а само може да спечели според мен.
3 Petur Marinov 01.11.2012 | 10:08
Той сам ще прецени къде ще се чувства по-добре, но като цяло си прав!
2 мрачен интелектуалец 01.11.2012 | 09:57
Балъков досега само е изпадал с отбори и няма случай, когато да е качвал отбор в по-горна дивизия. Не, че не искам да стане треньор на Кордоба, но смятам, че Енрике ще е по-удачен вариант по разбираеми причини.
1 sexapilnata pichka 01.11.2012 | 09:53
Няма лошо , да отива хич да не се замисля .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.