Касияс и късмет пратиха Реал на полуфинал

Борусия (Д) изигра уникален мач, но малко не стигна на миналогодишния финалист

по статията работи: Иво Вецев | 08.04.2014 | 23:52

Реал Мадрид се промуши през иглени уши до полуфиналите в Шампионска лига, след като Борусия (Дортмунд) стигна до 2:0 над "кралския клуб" още до 37', но в крайна сметка не успя да стигне до ценния трети гол, който да прати мача в продължения.

"Белия балет" записа един от най-слабите си мачове през сезона, но още в 15' можеше да реши всичко. Пишчек игра с ръка в наказателното поле, но Ди Мария изпълни слабо и право в обсега на Вайденфелер, а оттам нататък Борусия просто смаза своя съперник.

В 21' Пепе реши да улесни Марко Ройс, като го изведе сам срещу Касияс, опитвайки се да върне към своя капитан. Нападателят безпроблемно овладя и успя да отбележи на полупразна врата. Само минути след това обаче Касияс се отчете с две ключови спасявания - срещу Хумелс и Ройс.

8 минути преди края на първата част Ияраменди пусна отличен извеждащ пас, но не към свой съотборник, а към Ройс. Той напредна и изведе Левандовски, който стреля, но Касияс отби в гредата. Цялата защита обаче замръзна и видя само как Ройс засече за 2:0.

През второто полувреме Касияс се отчете с нови две спасявания, този път срещу Мъхитарян и Гроскройц, а в същото време Анчелоти направи ключови смени, пускайки в игра Касемиро и Иско, които заздравиха играта в центъра на терена.

Това позволи на Реал да играе по-спокойно през второто полувреме и, въпреки че Борусия игра по-силно и имаше своите положения, Касияс и компания не позволиха повече изненади в мача.

Защо Кристиано Роналдо не игра в срещата, статистики и всичко интересно около двубоя - в Sporta.bg

25 гражданската квота 09.04.2014 | 14:04
да, този мач няма как да не се гледа абсолютно задължително просто и смятам, че ще видим една победа за юнайтед в този мач.
24 вербална нота 09.04.2014 | 14:04
това няма как да се случи, защото ще спечелят десетата купа точно тази година и това ще може да се види много добре по време на самите мачове.
23 ханибал суарес 09.04.2014 | 14:03
да, те направиха нещо уникално, но не заслужават да играят на полуфинал, защото се играят два мача, а те първия го проспаха.
22 Тръпкомир Тръпков 09.04.2014 | 14:03
това може да го бъде и занапред и смятам, че само времето може да покаже за какво става дума. нека да видим как ще се развият нещата и как работите ще се случат занапред.
21 властен олигарх 09.04.2014 | 12:33
Касияс пази в Шампионската лига, а Диего Лопес в първенството. Така ги нареди нещата Карло Анчелоти. Интересно дали ако Реал станат шампиони, то Касияс май няма да вземе медал...
20 опитен ловец 09.04.2014 | 12:32
Ще видим дали ще се случи така, или положението за тях ще загрубее още повече. Касияс трябва да пази като титуляр за Реал през целия сезон, а не само в Шампионската лига.
19 Бандата наОушън 09.04.2014 | 12:28
Да, така си беше в интерес на истината. Аз лично съм на мнение, че Реал могат много повече и се очертава и занапред да го бъде така.
18 Батко съссладко 09.04.2014 | 12:27
Изглеждаше да, но в крайна сметка припомниха за най-добрите си игри от миналия сезон. Дори без голяма част от титулярите си те успяха да се справят подобаващо.
17 властен олигарх 09.04.2014 | 12:27
Да видим днес какво ще направят Юнайтед. Очертава се много интересен мач, който трябва да се гледа абсолютно задължително просто :).
16 опитен ловец 09.04.2014 | 12:26
Реал Мадрид без Роналдо са просто трагични. Няма никакъв спор, че се очаква да отпаднат в следващия кръг. За каква 10 купа са тръгнали и аз не знам...
15 Бандата наОушън 09.04.2014 | 12:25
"Борусия (Д) изигра уникален мач, но малко не стигна на миналогодишния финалист" - Направиха нещо уникално Борусия Дортмунд и според мен те заслужаваха повече да играят на 1/2 финал.
14 Батко съссладко 09.04.2014 | 12:25
Вижда се много добре, че Реал се представят на добро ниво. Няма спор, че и занапред се очертава да го бъде нещо подобно в интерес на истината.
13 Старата Госпожа 09.04.2014 | 11:57
"Борусия (Д) изигра уникален мач, но малко не стигна на миналогодишния финалист" - Жалко за Борусия Дортмунд, наистина заслужаваха да се класират .
12 чичо съби 09.04.2014 | 11:42
Реал Мадрид за малко да отпадне от тази надпревара . Като цяло мислех, че са си опекли нещата още в първият мач, но не се оказа точно така .
11 нелепо съвпадение 09.04.2014 | 11:02
Снощи в мача Борусия Дортмунд изглеждаше по съвсем различен начин спрямо първата срета между двата отбора . Тимът беше значително по - опасен .
10 Krist Novoselic 09.04.2014 | 10:35
За жалост отборът на Борусия Дортмунд отпадна от този турнир, след много силно представяне . Играчите на Клоп имат за какво да съжаляват .
9 ханибал суарес 09.04.2014 | 10:26
да, трябва да са му благодарни, защото той ги спаси от пейката. доста време не беше пазил за реал и можеше да се предполага, че е загубил форма, но се видя, че това не е точно така.
8 вербална нота 09.04.2014 | 10:26
да, борусия предложиха много интересна игра и можеха да направят обрата, който им трябва за да се класират за следващия етап от надпреварата.
7 гражданската квота 09.04.2014 | 10:25
жалко за борусия, защото направиха за смях реал. а всички знаят, че реал не са никак случаен отбор и са много малко отборите, които могат да играят по този начин срещу тях.
6 вербална нота 09.04.2014 | 10:24
дано занапред касияс да продължи да пази за реал, защото той е правилния човек за този пост и това трябва да се знае от всички, които се занимават с футбол.
5 ханибал суарес 09.04.2014 | 10:24
единственото което ме радва в този мач е, че касияс се е представил по толкова добър начин и по този начин ще може да си проправи път към световното.
4 Тръпкомир Тръпков 09.04.2014 | 10:23
крайно време е анчелоти да разбере, че правилния човек за поста вратар на реал в касияс и това трябва да му стане ясно, защото ще бере големи ядове.
3 tiha paranoq 09.04.2014 | 10:11
Наистина снощи Борусия Дортмунд изигра един много силен мач , с изключително много положения пред Касияс, но за жалост и това не успя да ги класира напред .
2 крива вежда 09.04.2014 | 09:52
Касияс е един невероятен вратар и Реал Мадрид трябва да са му много благодарни за това, че ги спасява в пореден мач с толкова голям залог .
1 empty world 09.04.2014 | 09:32
Всички очакваха , че този мач ще бъде лесен за Реал Мадрид, но истината се оказа съвсем друга . Много малко не достигне на Борусия Д, за да продължи напред .