Кошмарът на Станка Златева взе европейска титла

Наталия Воробьова стана европейска шампионка по борба в категория до 69 килограма

по статията работи: Краси Киров | 04.04.2014 | 08:31

Кошмарът на Станка Златева спечели европейската титла на шампионата във Вантаа, Финландия.

Става въпрос за рускинята Наталия Воробьова, която триумфира със златото в категория до 69 килограма.На финала 23-годишната Наталия победи Илан Кратиш (Израел) с 11:4 точки.

Воробьова спря Станка Златева от златния медал на олимпийските игри в Лондон 2012. Тогава българката прегази всички до финала, но в последния мач изпусна победата над Наталия.Финалът в Лондон бе в категория до 72 килограма.

Иначе голямата българска спортистка Станка Златева започва днес участието си на Европейското първенство. Тя стартира при 75-килограмовите срещу румънката Деница Макови, която остана пета на последния турнир "Дан Колов".