Краси Балъков записа неуспешен дебют в Бундеслигата

Кайзерслаутерн допусна поражение с 0:2 при гостуването си на Фрайбург, оставайки на последната 18-а позиция в Първа Бундеслига

по статията работи: Константин Симидчийски | 24.03.2012 | 18:37

Новият наставник на Кайзерслаутерн Красимир Балъков записа неуспешен дебют в немската Първа Бундеслига, след като днес водените от него "лаутери" загубиха с 0:2 гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг на първенството.

И двата гола за домакините паднаха в първите 14 минути на двубоя, като първо Карим Гуеде, а после и Седрик Макиади отбелязаха в мрежата на Кайзерслаутерн. По този начин гостите намалиха сериозно шансовете си за оцеляване в Първа Бундеслига, имайки предвид, че Фрайбург е един от преките конкуренти на "лаутерите" за оставане в елита.

Воденият от Краси Балъков тим остава на последната 18-а позиция в Първа Бундеслига с актив от едва 20 точки, изоставайки на 7 пункта зад 16-ия Хамбургер и мястото, даващо право поне на плейоф за оставане. За Фрайбург отново не игра бившият таран на Левски Гара Дембеле, като с днешния успех домакините изплуваха от тройката на дъното, събирайки актив от 28 точки на сметката си.

Мачът във Фрайбург нямаше как да започне по-лошо за дебютанта Балъков, след като неговите футболисти допуснаха попадение след по-малко от 10 минути игра. Още в 8' отбраната на Кайзерслаутерн допусна груба грешка, което позволи на Карим Гуеде да излезе очи в очи с вратаря Тобиас Зипел. Словакът не сбърка и откри, а само шест минути по-късно, резултатът вече бе и удвоен.

Домакините изпълниха корнер пред вратата на "червените дяволи", а Зипел увисна при центрирането, което позволи на Седрик Макиади да скочи високо и да вкара с глава за 2:0.

В края на първото полувреме Кайзерслаутерн направи опит да отвърне поне отчасти на двойния удар, като най-чистият шанс се откри пред Юлиян Дерстроф. Нападателят на "лаутерите" излезе очи в очи с противниковия нападател, но не съумя да го преодолее.

През втората част до нови попадения в сблъсъка не се стигна, с което и Кайзерслаутерн записа 18-а загуба от 27 изиграни мача до този момент. Възпитаниците на Красимир Балъков направиха опит да натиснат своя съперник, но атаките на "лаутерите" така и не довеждаха до резултат. За Фрайбург пък това бе втора поредна победа в германския елит, което и дава сериозни шансове за спасение на тима.

В следващия кръг Кайзерслаутерн приема закъсалия Хамбургер на своя "Фриц Валтер Щадион", като "лаутерите" имат нужда от задължителна победа, за да съхранят крехките си шансове за оцеляване.