Кристиано Роналдо - на крачка от Раул

Още този сезон дори може CR7 да стане номер едно за всички времена

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.02.2015 | 14:55

Всичко е само въпрос на време. Голът с глава на Кристиано Роналдо за 2:0 срещу Елче в събота изравни трикратния носител на златната топка със Сантилана (по 290 гола за Реал Мадрид). Сега пред португалеца са само Алфредо ди Стефано и Раул Гонзалез.

Играещият в Ню Йорк Раул вярва че Роналдо много скоро може да достигне рекорда му от 323 гола.

"Уверен съм, че той ще подобри рекорда ми, също както направи с този в Шампионска лига", каза Раул и допълни: " По начина, по който той играе в Реал Мадрид, е просто въпрос на време да го направи."

"Независимо дали ще му е необходима една, две или три години, той ще го направи. Говорим за един от най-добрите играчи в историята на футбола. Има голяма разлика между Роналдо и Меси и всички останали футболисти в света."

Докато Меси имаше лош ден срещу Малага, Роналдо беше във вихъра си, след като прекъсна краткия си период без гол срещу Шалке 04 в Шампионска лига. Рано в срещата, той удари греда, карайки вратаря на Елче да направи добро спасяване и през целия мач беше сериозна заплаха за отбора на Анчелоти.

Първото полувреме завърши при равен резултат, независимо от по-добрата игра на Реал Мадрид, в която Карим Бензема отбеляза, но бе разочарован от вдигнатата от страничния рефер засада. Но през второто полувреме, французинът откри резултата след центриране на Роналдо. Португалецът пък на свой ред се разписа след прекрасен рейд и асистенция на Иско.

Кристиано се изравни със Сантилана, но легендарният испански нападател се нуждаеше от 645 мача, за да достигне до тези 290 гола, докато Роналдо направи това възможно само за 281 мача.