Кристиано подновява договора си днес

Флорентино Перес склонил Роналдо да играе за Реал до 2018

по статията работи: Иво Вецев | 15.09.2013 | 12:26

Едногодишната сага с това кога и дали изобщо Кристиано Роналдо ще подпише нов договор с Реал Мадрид официално ще приключи днес в 14:45 часа българско време на стадион "Сантяго Бернабеу".

По-рано днес от "кралския клуб" официално оповестиха, че звездата на тима се е съгласил за нов договор, а самата церемония ще се проведе в една от залите на легендарния стадион, на която ще присъстват Флорентино Перес и самият Роналдо.

От една година се говори усилено, че портъгалският стрелец ще си тръгне от клуба, тъй като не се чувства щастлив в Мадрид, но в крайна сметка след дълги, дълги преговори Флорентино е склонил CR7 да остане за нови 5 сезона.

Самият играч ще парафира до лятото на 2018 година и ще се превърне в най-скъпоплатения играч на планетата, изпреварвайки големия си конкурент Лионел Меси.

В момента аржентинецът прибира по 16 милиона евро чисто от Барселона, докато новият договор на Роналдо ще бъде за един милион повечче - 17. Той ще е новият лидер в класацията, след като Ето'о премина в Челси, лишавайки се от 20-те си милиона годишно.

С новия контракт той Роналдо ще взима почти двойно повече от всички останали играчи в отбора. Капитанът Икер Касияс прибира 8 милиона евро, докато новото попъление Гарет Бейл се разписва срещу "едва" 6.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.