Лацио е първият полуфиналист за Купата на Италия

Футболистите на Владимир Петкович биха Катания с 3:0 и на 1/2-финалите очакват победителя от днешния сблъсък между Ювентус и Милан

по статията работи: Мариян Найденов | 09.01.2013 | 08:15

Лацио разби Катания с 3:0 на "Стадио Олимпико" и стана първият полуфиналист за Купата на Италия.

"Бианкочелестите" изиграха силен мач, а попаденията за тях бяха дело на Ернанеш в 61-та и 91-та минута и Стефан Раду в 30-та минута.

На полуфиналите футболистите на Владимир Петкович очакват победителя от днешния сблъсък между Ювентус и Милан.

Лацио започна мача на високи обороти, но първото сериозно положение бе пред тяхната врата. Още в 5-та минута Мариано Иско от състава на Катания уцели гредата на врата на Албано Бизари.

Столичани бързо овладяха играта и след няколко пропуска Лорик Кана центрира в 30-та минута и Стефан Раду с хубав удар с глава ги изведе напред в резултата.

До края на полувремето Ернанеш и Серджо Флокари пропуснаха да удвоят аванса на своите, а за Катания можеше да се разпише Гонсало Бергесио.

В началото на втората част гостите на няколко пъти застрашиха вратата на Лацио, но в 61-та минута възпитаниците на Владимир Петкович удвоиха своята преднина. Флокари преодоля играч на Катания, нахлу в наказателното поле, намери Ернанеш и той се разписа за 2:0.

В края на двубоя сицилианци опитаха да вкарат гол, който да ги върне в мача, но вместо това регистрираха трето попадение в мрежата си. Негов автор отново стана Ернанеш, който в първата минута на даденото от съдията продължение фиксира крайното 3:0 и затвърди доброто представяне на "римските орли" в последно време.