ЛеБрон Джеймс изведе Маями до победа в първия мач с Бостън

"Горещите" се наложиха над "келтите" с 93:79 в своята "Америкън Еърлайнс Арена" и така поведоха с 1:0 във финалната серия в Източната конференция на НБА

по статията работи: Мариян Найденов | 29.05.2012 | 09:52

Отборът на Маями Хийт се наложи с 93:79 над Бостън Селтикс в първия мач от финала в Източната конференция на НБА, игран в залата на "горещите" "Америкън Еърлайнс Арена".

Така възпитаниците на Ерик Споелстра поведоха с 1:0 успеха в серията и вече са с едни гърди напред за място на големия финал, за който ще се класира отборът, който първи стигне до 4 победи.

Домакините от Маями започнаха срещата много силно и дръпнаха с 10 точки след края на първата четвърт - 21:11. През втората част обаче "келтите" отвърнаха на удара, като на свой ред стигнаха до разлика от 10 точки след 35:25 и така на полувремето резултатът бе равен - 46:46.

"Горещите" явно си бяха взели бележка и през третия период отново натрупаха двуцифрен аванс, този път от 11 точки за 26:15, за да поведат със 72:61 преди последната част. Маями не изпусна инициативата и взе и нея, вкарвайки три точки повече от съперника си, за да се поздрави с крайното 93:79.

ЛеБрон Джеймс изнесе поредния си много силен мач за Маями като бе най-резултатен от всички на игрището, завършвайки с дабъл-дабъл от 32 точки 1 13 борби. Дуейн Уейд добави 22 точки и 7 асистенции, а третата голяма звезда на "горещите" Криш Бош отново не игра, защото още не е напълно възстановен от контузия. Шейн Батиър бе единственият друг играч на домакините, който приключи с двуцифрен точков актив, като той се отличи и с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби.

За гостите от Бостън най-полезен бе ветеранът Кевин Гарнет, който заби дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, Раджон Рондо се добави 16 точки, 9 борби и 7 асистенции, а звездата на "келтите" Пол Пиърс добави скромните за него 12 точки.

Следващия мач от серията между Маями Хийт и Бостън Селтикс е в четвъртък (31 май) от 03:30 часа българско време, отново в "Америкън Еърлайнс Арена".