Левски победи Локомотив София в контрола на Герена

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.02.2012 | 15:41

Левски победи Локомотив (София) с 1-0 в контрола между двата отбора, която се проведе на изкуствения терен на Герена.

Единственото попадение реализира резервата Тони Калво в 56-ата минута, а "сините" изпуснаха куп положения като вратаря на отбора от Надежда Валентин Галев бе с най-голяма заслуга за минималната загуба.

Левски започна само с едно от новите си попълнения в състава - Жуниньо, а на пейката беше Рамос. Диамутен не бе включен в двубоя, а Нуно Пинто е контузен.

Първото полувреме беше изпълнено с положения, но вратарите на двата отбора Пламен Илиев и Валентин Галев се представиха на ниво.

Първото по-сериозно положение пред двете врати бе за новото попълнение на Левски Жуниньо. Той проби отляво, но от около 15 метра ударът му излезе в аут. Две минути по-късно Тасевски пусна добър пас към бразилеца, но отново стреля слабо в ръцете на Галев.

Най-опасното положение за Локото бе в 21-ата минута. Младен Стоев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, но Илиев успя да спаси, вадейки топката от горния десен ъгъл.

Между 27-ата и 39-ата "сините" изпуснаха доста добри положения, като първо Цветков се засуети в наказателното, а по-късно Жуниньо стреля силно от малък ъгъл, но вратаря на "железничарите" спаси.

В началото на второто полувреме в игра за Левски влезнаха Тони Калво и новото попълнение - Кристовао Рамос, а Дани Младенов и Иван Цветков напуснаха терена.

Смените в състава на "сините" дадоха резултат и в 55-ата минута след хубаво центриране на Жуниньо, който бе сред най-добрите за Левски, Калво засече топката с глава и отбеляза първото попадение в мача.

В 73-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на 26-кратните шампиони за игра с ръка на играч на Локото, но ударът на Тасевски в долния десен ъгъл бе спасен от Валентин Галев, благодарение на когото "железничарите" не записаха по-голяма загуба.

До края отново Жуниньо пропусна за Левски, а Манчев и Върбанов можеха да изравнят за Локото, но и двамата не успяха.