Левски победи Пирин като гост и продължава да гони Литекс

Матондо, Йовов и Дембеле осигуриха трудна победа с 3:2 в Благоевград

по статията работи: iNews.bg | 04.05.2011 | 18:01

Тимът на Левски постигна трудна победа с 3:2 като гост над състава на Пирин (Благоевград) в двубой от 25-ия кръг на българското футболно първенство. Възпитаниците на Ясен Петров изоставаха в резултата след ранен гол на домакините, но успяха да постигнат пълен обрат чрез попадения на Матондо, Йовов и Дембеле. Двата гола за тима от Благоевград пък бяха дело на бившия футболист на Спарта (Ротердам) и Сиваспорт - Иван Цветков.

"Орлетата" започнаха много силно двубоя и още в 3-та минута имаха чудесна възможност да открият резултата след като Иван Цветков излезе сам срещу вратаря Илиев, но в последния момент Минев изчисти с шпагат.

Едва три минути по-късно при втората си опасна атака Пирин вкара гол за радост на феновете по трибуните. Отново Иван Цветков бе изведен на много добра позиция. Нападателят нахлу в наказателното поле и с лек удар в далечния ъгъл прати топката във вратата.

В 14-та минута дойде и най-спорното положение в мача. Гара Дембеле получи много хубав пас, финтира вратаря и вкара топката в мрежата на Пирин. Този гол обаче бе отменен от съдията заради засада на нападателя на Левски. Две минути по-късно Пирин можеше да удвои преднината си, след като Димитър Илиев на два пъти не успя да уцели вратата от добра позиция.

Постепенно Левски започна да натиска повече своя съперник. Така се стигна до 33-та минута. Веселин Минев центрира от ляво и Матондо с глава изравни резултата. Това е трети гол за Матондо, откакто се присъедини към Левски, като и трите попадения на белгиеца са с глава.

На полувремето Ясен Петров направи две смени като пусна в игра Исмаил Иса и Христо Йовов, на мястото Матондо и Димов. Отново първата възможност бе за Пирин след като Цветков стреля от удобна позиция право в страничната греда.

Левски отново опита натиск, но "сините" не стигаха до положения за гол. Пирин пък дебнеше на контра атаки. Христо Йовов пробва изненадващ удар, но топката се удари в гредата. Малко по-късно Йовов излезе сам срещу вратаря, но стража бе по-бърз и успя да избие топката. В 67-та минута Гара Дембеле получи добър подарък, след като Костадинов не игра добре и без да иска изведе нападателя сам срещу вратаря. За голмайстора на Левски не бе проблем да реализира 22-ия си гол в А група този сезон.

"Сините" заиграха по-спокойно след като поведоха в резултата. Десет минути след гола Левски реши всичко в мача с трети гол. Христо Йовов се разходи пред наказателното и стреля много технично за 3:1.

Отборът на Пирин показа, че не се отказва лесно. В 83-та минута при една центриране в наказателното поле на Левски Иван Цветков стреля с глава, но Сержиньо Грийн игра с ръка и съдията даде дузпа. Цветков бе точен за 3:2 с втория си гол в мача. До края Левски мошеже да реши всичко, но не успя да отбележи гол. Пирин пък разичташе предимно на далечни центрирания, които не доведоха до опасности.

Благодарение на този успех Левски се доближи на пет точки от лидера в класирането Литекс, който по-късно днес приема тима на Сливен на градския стадион в Ловеч. Пирин пък остава с актив от 21 точки на 12-то място. Следващият двубой на Левски е срещу шампиона Литекс в неделя 8 май от 21:00 часа на стадион "Георги Аспарухов". Пирин пък ще гостува на тима на Локомотив Пловдив.