Левски приключи сезона в А група с класически успех над Монтана

"Сините" се наложиха с 3:0, а попаденията бяха дело на Веселин Минев, Гара Дембеле и Христо Йовов

по статията работи: iNews.bg | 27.05.2011 | 18:52

Отборът на Левски завърши по възможно най-добрия начин тазгодишния сезон в родната А група. В среща от последния 30-и кръг, "сините" се наложиха над тима на Монтана с класическото 3:0 в мач, игран на националния стадион "Васил Левски". Точно за символичните домакини бяха Веселин Минев през първото полувреме и Гара Дембеле и Христо Йовов през второто.

Преди началото на срещата, Александър Александров получи специален плакет от спортно-техническия директор на Левски Георги Иванов- Гонзо. Както се знае, Александров ще напусне тима след края на тазгодишната надпревара.

Първият гол в мача падна в 31-ата минута, когато точен бе бранителят Веселин Минев. Минев също по всяка вероятност ще напусне Левски в края на сезона, след като е искан от кипърския Анортозис, където треньор е бившият наставник на "сините" от София Станимир Стоилов. В днешната среща заради кадровите проблеми пред треньора Ясен Петров, Минев игра като централен защитник вместо на типичния си пост по левия бек. В 31-ата минута Гаджев центрира добре от корнер и бранителят с глава заби топката в мрежата на Христо Иванов за 1:0, реализирайки първия си гол за Левски във вероятно последния си мач..

Второто полувреме продължи да носи опасности пред вратата на гостите от Монтана. В 65-ата минута тандемът Дарко Тасевски-Гара Дембеле напомни за себе си, след като комбинация между двата завърши с гол на последния. Това по всяка веротност бе последно попадение на тъмнокожия стрелец от Мали, който вероятно ще бъде продаден от "сините" през летния трансферен прозорец.

Точна на спора сложи ветеранът Христо Йовов само минута по-късно. Шут на Дембеле бе избит с мъка от Христо Иванов, а при добавката халфът от Своге не сбърка и направи преднината на Левски класическа.

До края на срещата за символичните домакини на терена се появиха двамата 16-годишни близнаци от школата на тима Радослав и Борислав Цоневи. Това бе официален дебют за младоците в А група.

Така Левски завършва сезона у нас с актив от 72 точки. Монтана пък остава за момента на 11-а позиция с 32.