Левски продължи силно в Балканската лига

Момчетата на Папазов излъгаха Теодо

по статията работи: Иво Вецев | 12.11.2013 | 20:21

Шампионът от 2010 година и финалист през последните два сезона Левски София победи гостуващия Теодо (Черна гора) с 91:85 (21:23, 24:21, 28:17, 24:18) в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Константин Папазов записаха втори пореден успех, след като стартираха кампанията с две поражения.

Българите пропиляха аванс от 17:11 точки през първата четвърт, която загубиха с 21:23. След 2 минути без кош за "сините" в началото на втората част гостите увеличиха преднината си до 31:21.

Софиянци постепенно подобриха играта си и в двете фази стигнаха до обрат при 39:38 три минути преди почивката, която в последствие дойде при 45:44 точки за българите.

Домакините започнаха по-активно през второто полувреме и дръпнаха със 73:61 в края на третата част, след като не позволиха на съперника да стигне до кош в последните 3:17 минути на четвъртината.

Левски продължи да контролира мача, но след няколко минути разконцентрация и серия от 7:0 гостите от Черна гора намалиха до 85:88 само 55 секунди преди края.

Левски обаче не допусна обрат и все пак стигна до успеха. Лионел Чалмърс и Павел Иванов бяха най-резултатни за "сините" с по 18 точки, а Джумейн Джоунс също направи силен мач с 12 точки, 19 борби и 8 асистенции.

Саво Джиканович беше най-добър за Теодо със 17 точки.