Левски с 5-о реми през зимата

Де Карвальо герой при равенството 2:2

по статията работи: Иво Вецев | 17.02.2013 | 17:59

Левски приключи подготвителния си лагер в Кипър, след като днес в последната си контрола завъртя поредното си реми през зимата и завърши 2:2 с Ростов, който преди няколко дни загуби от Ботев (Пд) с 3:2.

Срещата се разви доста драматично като Де Карвальо (19) даде аванс на "сините", но Понгол (21, 63) обърна изцяло развоя на събитията. Отново Базил беше спасителят на своя тим в 73-ата минута, когато вкара от дузпа, спечелена от Гаджев.

Това е и 5-о равенство за Левски през цялата зимна подготовка, като 26-кратните шампиони се прибират в България само с една победа (срещу Локо Москва), както и със загуба от Арау в първия си мач за 2013 година. В София "сините" ще изиграят още една контрола с Видима на 23-и този месец.

Илиан Илиев заложи на стартови 11, които се очаква да изнесат основната тежест през пролетната кампания на отбора, като единствената изненада беше включването на Милиев вместо Ромейн Ели. На вратата застана Пламен Илиев, а в защита действаха още Мюлдер, Везалов и Пинто. Прохазка и Ангелов формираха дуото на "сините" в дефанзивната част на полузащитата, докато Родригес, Гаджев и Рамос действаха зад изнесения напред Де Карвальо.

В началните минути Левски опита да пресира своя съперник, което затрудняваше изнасянето на топката от страна на Ростов. Гаджев и компания обаче трудно стигаха до положения, въпреки че владееха играта в средата на терена.

Все пак в 19-ата минута Гаджев пусна фантастичен пас към Карвальо, който се откъсна сам срещу вратаря и хладнокръвно завърши за 1:0 в полза на българския тим. Авансът обаче се задържа едва 2 минути, след като Левски сбърка при изнасянето, а Понгол се озова сам срещу Илиев - 1:1.

Вратарят трябваше да спасява още няколко положения до края на полувремето след хубави атаки за руския тим, докато "сините" се отчетоха единствено със слаб удар с глава, както и пропуск на Карвальо отблизо.

Втората част започна с немислимо отиграване на Рамос, който останал непокрит от няколко метра стреля в аут, вместо да изведе своите напред. Малко след него пък хубав удар на Родригес беше париран от стража на Ростов.

В 63-ата минута обаче руският тим стигна до пълен обрат, когато от пряк свободен удар Понгол заби хубав гол, с което даде аванс на Ростов. Левски обаче реагира бързо и натисна своя съперник, което доведе до дузпа в 71-ата минута за нарушение срещу Гаджев. Де Карвальо бе безпощаден и изравни резултата, вкарвайки 2-ия си гол в срещата.

Малко след попадението на терена се появи Йорданов, а до края на срещата в игра влязоха Димов и Велев, а заменените бяха Рамос, Везалов и Ангелов. Това обаче не даде отражение на резултата и двата тима приключиха при равенство 2:2, а руският тим нацели гредата зад Илиев в заключителните минути на срещата.