Левски с измъчена победа срещу Монтана

С гол от дузпа на Шьорд Арш "сините" спечелиха с 1:0 над Монтана, Локо (Сф) записа класически успех над Берое

по статията работи: Краси Киров | 21.08.2011 | 20:15

Отборът на Левски постигна минимална победа с 1:0 над тима на Монтана в среща от третия кръг на А група. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Това бе втора победа за "сините" в първенството и то със същия резултат. Публиката на стадиона не остана много доволна от продукцията на своите любимци като в края на двубоя се чуваха викове "оставка". Левски вече има шест точки и заема шесто място, докато Монтана остава с три точки.

В същото време днес отборът на Локомотив София надделя с 3:0 над тима на Берое. Преди това и двата тима нямаха спечелени точки през този сезон в А група.

"Сините" започнаха силно двубоя срещу Монтана и създадоха първоначален домакински натиск. В 9-та минута Йовов изведе Тони Калво в наказателното поле, където испанецът бе фаулиран от Тихомир Трифонов. Съдията посочи бялата точка и Шьорд Арш се справи без проблеми за 1:0. Това бе първи гол в А група на холандския нападател и общо трети с екипа на "сините".

Постепенно гостите от Монтата започнаха да задържат повече топката и стигнаха до своите шансове. В 27-та минута след центриране на Янко Сандански, Воденичаров бе оставен на добра позиция, но ударът му с глава бе неточен. Само три минути по-късно Димитър Илиев пропусна много чисто положение след като бе изпуснат от защитата на Левски и отблизо стреля право в ръцете на вратаря Пламен Илиев.

Левски се опита да натисне отново Монтана, като след добър рейд на Калво, Иван Цветков пропусна да отбележи от десетина метра. Малко след това самият Калво пробва да изненада вратаря Иванов, но ударът му излезе в аут.

В началото на втората част треньорът на Лески Георги Иванов извади голмайстора Шьорд Арш, като на негово място в игра се появи Лъчезар Балтанов. Три минути след подновяването на играта Димитър Илиев стреля опасно от 25 метра, като топката премина над напречната греда. В 55-та минута Огнянов намери на перфектна позиция Йовов, който стреля опасно, но вратаря Христо Иванов изби в корнер.

"Сините" търсеха втория гол, който можеше да им даде по-голяма сигурност и спокойствие до края на мача. Като цяло времето бе горещо, което не позволи на футболистите да играят на пълни обороти.

Гонзо извади Йовов като на негово място пусна в игра Даниел Димов. Най-активния в състава на Монтана Воденичаров пробва отново далечен удар в 72-та минута, но Пламен Илиев спаси. Николай Чипев пропусна много добър шанс след като от десетина метра фронтално не уцели вратата.

Футболистите на двата тима постепенно си поизмориха и темпото на игра спадна в последните минути. Феновете на Левски пък останаха недоволни от продукцията на своите любимци и започнаха да скандират "Оставка". Влезлият като резерва Даниел Младенов стреля много опасно в 86-та минута и вратаря Иванов с мъка изби топката в корнер.

Отборът на Локомотив (Сф) успя да запише първите си точки за сезона, спечелвайки домакинството си на Берое с 3:0 в третия кръг от кампания 2011-12 в родната "А" група.

Домакините действаха далеч по-ефективно в атака от старозагорци и оформиха класиката с две попадения през първите 45 минути, дело на Кристиян Добрев в 15-тата и Марчо Давчев в 23-тата от дузпа. На свой ред беройци пропуснаха да намалят изоставането си с греда в 58-мата минута, а само 120 секунди по-късно бяха наказани с трето попадение, автогол на Янко Вълканов след изстрел на Искрен Писаров.