Левски се класира за финала на Купата на България

"Сините" направиха 0:0 с Локомотив (Сф), но спечелиха първия мач с 3:1

по статията работи: Краси Киров | 24.04.2013 | 17:30  7 Виж всички снимки

Отборът на Левски стана първият финалист за Купата на България. "Сините" направиха 0:0 срещу Локомотив (София) в полуфинална среща реванш, която се игра на стадион "Надежда".

Левски продължава напред благодарение на победата си с 3:1 в първия полуфинал игран на "Георги Аспарухов" преди седмица.

Двата тима не предложиха много качествен футбол. Левски имаше своите шансове да предреши всичко в този мач през първото полувреме. Страхотно впечатление отново направи новата звезда в отбора Гари Родригес, който бе най-близо до гола.

Португалският нападател Жоао Силва пък показа, че все още има проблеми и няколко пъти пропусна от изгодна позиция. В същото време Локомотив (София) изигра силно второ полувреме и натисна максимално своя съперник, но не успя да отбележи поне един гол, който щеше много да притесни "сините".

Илиан Илиев започна с някои промени в състава като пусна на вратата Михаил Иванов. Пред него се наредиха Йордан Милиев, Димитър Везалов, Орлин Старокин и Роман Прохазка, който за първи път игра като десен бек. Ангелов, Рамос, Михелич и Гари Родригес помагаха на Жоао Силва в предни позиции. Младокът Цонев също попадна в стартовите 11.

Наставникът на "сините" запази някои футболисти за Вечното дерби с ЦСКА в събота. На стадиона в "Надежда" бе и треньора на ЦСКА Милен Радукано, който разучаваше своя съперник преди дербито.

Емил Велев заложи на Божидар Митрев на вратата. Александър Дюлгеров, Мартин Димитров, капитанът Александър Бранеков и Румен Трифонов запълниха защитата. Евертон Джилио, Светослав Петров, Антонио Павлов и Дани Пеев помагаха на нападателите Митко Илиев и Крум Бибишков.

Домакините започнаха много надъхано и се опитаха да направят натиск в началните минути. "Железничарите" пробваха с центрирания в наказателното поле да стигна до опасности пред вратаря Михаил Иванов.

Левски пък започна по-прибрано и нямаше проблеми да приеме играта в собствената половина. "Сините" обаче имаха два много добри шанса за гол в първите минути. Първо Гари Родригес бе изведен сам срещу вратаря отляво. Холандецът стигна до вратата и стреля директно във вратаря на Локо (Сф).

В 10-та минута отново Гари Родригес бе изведен пефектно, но този път холандеца предпочете да подаде на Жоао Силва. Португалският нападател обаче също стреля във вратаря.Локо (Сф) отвърна с опасно нахлуване на Бибишков в наказателното поле, но нападателя бе блокиран и не успя да отправи удар.

В 29-та минута при една опасна атака за домакинте последва центриране в наказателното поле, но Бибишков стреля неточно. В ответната атака отново Гари Родригес намери перфектно Силва, който не уцели добре топката от воле.

Последваха няколко центрирания в наказателното поле, но Мишо Иванов се справи. В края на полувремето дойде най-бързата контраатака за "железничарите", но Антонио Павлов беше неточен.

В началото на втората част треньора на Левски Николай Митов извади младока Цонев и пусна на негово място Стефан Велев. Левски можеше да открие резултата веднага след подновяването на играта. Отново Гари Родригес бе замесен като получи добра топка отляво и стреля веднага, но Божидар Митре се справи и изби в аут.

В 52-та минута Локо сътвори добра атака, но ударът на Бибишков бе избит в корнер. Рамос стреля много слабо от удобна позиция пред наказателното поле. В следващите минути Локо (Сф) взе инициативата, но не стигаше до сериозни опасности пред вратата на Мишо Иванов.

В 70-та минута обаче Жоао Силва отново бе близо до гола, но ударът му с глава от близо мина над вратата. Последва много остро центриране в наказателното поле на Левски, но нямаше кой да засече топката.

Треньорът на Локомотив (Сф) Емил Велев реши да направи няколко смени в търсене на повече агресия и скорост в атака. В игра се появиха Цанков и Манолов, които замениха Пеев и Димитър Илиев.

Евертон Джилио пробва много силен удар и много неточен в 77-та минута. Две минути по-късно Иванов спаси Левски след като Цанков отправи много силен удар.

В последните минути натискът на домакините се засили. Три минути преди края дойде най-чистото положение за "железничарите". Бранеков стреля с глава от 5 метра, но топката мина покрай страничния стълб. Младокът Вутов, който се появи като реззерва направи силен пробив и ударът му мина встрани от вратата