Левски се самоуби във Вечното дерби

ЦСКА спечели мач с 6 червени картона, дузпа и много, много нерви

по статията работи: Иво Вецев | 08.03.2014 | 18:10

Левски продължи с безобразното си представяне, а Станислав Ангелов се превърна в антигерой за "сините”, след като си изкара червен картон и подари дузпа на ЦСКА, а Емил Гъргоров донесе победата на "червените” във Вечното дерби на "Васил Левски” днес.

Още в 29’ Борис Галчев си изкара глупав червен картон заради две груби нарушения и Левски с човек повече натисна, но Райс М’Боли запази равенството до решаващия момент в срещата, дошъл в 68’.

Тогава капитанът на Левски Станислав Ангелов извърши нарушение срещу Тони Силва в наказателното поле и си заслужи втори жълт картон – дузпа и 1:0 за ЦСКА след точен изстрел на Емил Гъргоров.

В края на мача М’Боли и Туре получиха червени картони, след като нападателят изрита в ръцете вратарят, а играчът на ЦСКА не остана длъжен и върна "жеста” на футболиста на "сините”. Мачът пък беше удължен с над 8 минути, а след неговия край и Гаджев и Косоко се сдърпаха и бяха изгонени.

За трети пореден двубой Силва е с ключов принос за победата на своите, след като стигна изпроси дузпа и червен картон само няколко минути, след като се появи на терена на мястото на слабия днес Стоянов.

Това сложи край на 27-годишната серия на ЦСКА, в която отборът не можеше да запише "дубъл” над Вечния съперник. "Червените” бяха абсолютно категорични, като спечелиха и в двата мача, а само през настоящия сезон Левски не е отбелязал на "армейците” вече над 400 минути.

Мащабната зимна селекция на Левски пък се провали за трети пореден двубой, като в 3 мача "сините” имат само 2 отбелязани гола и една спечелена точка. Това прати отборът на 6-о място с актив от едва 44 точки – на цели 7 от ЦСКА и 13 от Лудогорец, който е с мач по-малко.

На стадионът имаше не повече от 9-10 хиляди души, а в сектор "Б” имаше батални сцени, като няколко привърженика на тима бяха ранени след сблъсък с полицията. От своя страна феновете през цялото първо полувреме целеха органите на реда с всякакви предмети, включително седалки и бомбички.