Левски триумфира в Балканската лига

"Сините" с втори трофей за сезона

по статията работи: Иво Вецев | 27.04.2014 | 19:45

Баскетболният Левски отново зарадва "синя" България, след като възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до драматичен успех над Галил Гилбоа със 75:69 и спечелиха Балканската лига.

Това беше трети пореден финал между двата отбора, като в предните две срещи израелският тим успя да надделее в сблъсъка, но днес съдбата се усмихна на "сините" и те триумфираха за втори път в турнира.

Българският баскетбол имаше и друг повод за празник днес, след като Балкан (Ботевград) взеха бронзовите медали в малкия финал на Балканската лига.

През първите 20 минути Левски играеше на приливи и отливи, като изоставаше с 15:19 през първата четвърт, но последва отлична серия от 12:2, за да поведе в резултата при 27:21. "Сините" дори увеличиха аванса си на 11 точки и водеха с 8 преди почивката.

Галил Гилбоа направи за смях защитата на българския тим в началото на второто полувреме и се добра до само две точки паси - 56:54, 10 минути преди края на двубоя.

Резултатът се движеше точка за точка в началото на заключителните минути, но Уилкинсън и Върбанов вкараха важни 5 точки, а Левски поведе с 68:63. На няколко пъти израелският тим се доближаваше на 3 точки, но Джоунс и Чалмърс отговорихаотлично и запазиха победата за Левски - 75:69.

Именно двамата бяха най-резултатни в състава на Папазов, като Чалмърс записа 17 точки и 11 борби, докато Джоунс имаше 14 точки, 9 овладени борби и 5 завършващи подавания. Хийт и Иванов също завършиха с двуцифрен точков актив - сътветно 11 и 10.

Това е и втори трофей за отбора през настоящия сезон, след като преди месец Хийт и компания триумфираха и с Купата на България.