Левски ще спори със Спартак (Търнава) в Лига Европа

Другият български участник в третия предварителен кръг на Лига Европа - Локо (Сф) излиза срещу тима на Шльонск (Вроцлав)

по статията работи: Краси Киров | 22.07.2011 | 09:29

След изиграването на всички двубои от втория предварителен кръг на Лига Европа станаха ясни съперниците на българските отбори в следващата фаза на турнира.

Левски ще спори с тима на Спартак (Търнава) в третия предварителен кръг на турнира, докато Локомотив (София) ще играе с Шльонск (Вроцлав). "Сините" посрещат отбора от Търнава в първия мач на стадион "Георги Аспарухов" от 20:45 часа на 28 юли. Локомотив (Сф) ще гостува в първия си двубой, като все още не е уточнен началния час.

Словашкият Спартак победи с 3:1 като домакин ФК Тирана (Албания) и с общ резултат 3:1 продължава напред. Словаците имаха проблеми в началото на мача, като албанците успяха да поведат в 22-та минута чрез Гилман Лика, който се разписа от пряк свободен удар.

След попадението домакините се опитаха да упражнят натиск, който даде резултат в 41-та минута. Ладислав Томачек изравни също от пряк свободен удар. В 66-та минута домакините нанесоха своя втори удар, когато Роман Прохазка бе точен за 2:1, което успокои неговия тим и той заигра по-спокойно.

В 85-та минута футболистите на Спартак получиха право да изпълнят дузпа и Томачек бе точен от бялата точка за 3:1. В края на мача нервите на албанците не издържаха и Карабеци получи червен картон.

Съперникът на Локомотив (Сф) - Шльонск (Вроцлав) загуби с 2:3 в гостуването си на шотландския Дънди Юнайтед, но продължиха напред с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Срещата започна силно за Дънди и шотландците поведоха с два гола до петата минута, като 2:0 ги класираше за следващия кръг. Радостта на домакините бе попарена от попадението на Елснер, който беше точен в 16-та минута на мача за 1:2.

Дънди стигна до 3:1 с точно изпълнена дузпа на Дейли секунди преди последния сигнал, но футболистите на Шльонск не се предадоха и вкараха най-важния си гол в двата мача в 74-та минута. Тогава точен беше Дудек, който оформи крайното 3:2 и класира Шльонск напред.

Първите двубои са на 28 юли, а реваншите на 4 август.