Лионел Меси достигна границата от 60 гола за един сезон

Аржентинецът отбеляза на два пъти при снощния успех над Сарагоса, като с това се приближи до абсолютния рекорд на легендата Герд Мюлер

по статията работи: Константин Симидчийски | 08.04.2012 | 11:04

Снощи Барселона грабна успех с 4:1 при гостуването си на Реал Сарагоса в кръг от испанската Примера Дивисион, а аржентинската звезда на "лос кулес" Лионел Меси отбеляза две попадения в мрежата на арагонците.

Първият си гол Меси реализира в края на първото полувреме, когато завърши убедително добра атака на Барса, а през втората част добави и още един гол на своята сметка, разписвайки се от дузпа.

Головете на "Ла Росаледа" бяха съответно под №59 и №60 за аржентинския гений, който за първи път в кариерата си достига подобен брой попадения за един сезон. През миналия сезон Меси отбеляза 53 гола в 55 мача.

По този начин аржентинецът се доближи на само 7 попадения зад легендарния Герд Мюлер, който държи рекорда за най-много отбелязани голове в рамките на един сезон - 67. Меси обаче разполага с достатъчно мачове до края, за да покори и това постижение, както вече направи с доста други.

Иначе попаденията на Ла Полга през сезона са разпределени по следния начин: 38 в Примера Дивисион, 14 в Шампионската лига, 2 за Купата на Краля, 2 за Световното клубно първенство, 1 за Суперкупата на Европа и 3 за Суперкупата на Испания срещу Реал Мадрид.