Литекс на 90 минути от 1/4-финалите за Купата

"Оранжевите" спечелиха с 1:0 гостуването на Спартак (Вн)

по статията работи: Константин Симидчийски | 02.12.2012 | 15:55

Отборът на Литекс направи крачка към класиране на ¼-финалите в турнира за Купата на България, след като днес "оранжевите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Спартак във Варна.

Националът Георги Миланов отбеляза единствения гол в мача след 22 минути игра, като мачът завърши с неприятни сцени по трибуните. Стюарди нахлуха в сектора с протестиращи фенове на Спартак и се стигна до сбивания.

Преди началото на двубоя треньорът на гостите Христо Стоичков бе посрещнат радушно от феновете във Варна, които последваха примера на много други агитки в България.

До отбелязването на първия гол в 22' нямаше чисти шансове за реализиране на такъв, като и двата тима си бяха разменили по една опасна атака. В 22' обаче защитата на домакините се пропука, а звездата на ловчанлии Георги Миланов откри резултата. Томи Костадинов асистира на национала, който без забавяне запрати кълбото в мрежата на Марков - 0:1.

До почивката Литекс бе господар на случващото се на терена, като "оранжевите" пропуснаха възможности и да удвоят преднината си.

В 33' Динчев центрира за Ваюши, но албанецът не бе точен с глава. Три минути по-късно отново Армандо Ваюши се озова на добра позиция, но Марков се хвърли в краката му и успя да отрази в корнер.

В началото на втората част се стигна до куриозна ситуация на ст. "Спартак", като нахлуването на куче прекъсна играта за минута-две.

В 60' и домакините показаха зъби, като единствено гредата помогна на Илко Пиргов. Станчев от около два метра стреля с глава след изпълнение на корнер, но напречната греда спаси "оранжевите" от изравнително попадение.

Двадесет минути преди края бойкотиращата агитка на Спартак влезе на стадиона, опъвайки плакат в протест към ръководството на "соколите". Феновете вдигнаха транспарант, който гласеше "Свобода за Спартак Варна!".

До края на срещата до нови голове в двете врати не се стигна, но за сметка на това имаше достатъчно екшън на трибуните. Стюарди нахлуха в сектора с агитката на Спартак, което и доведе до физическа саморазправа. Беше скъсан и един от лозунгите, издигнат от феновете на "соколите".