Литекс надви носителя на Купата на Сърбия

Петър Златинов и 18-годишен юноша бележат за "оранжевите"

по статията работи: Даниел Любомиров | 06.02.2014 | 18:31
ПФК "Литекс"

Литекс спечели с 2:1 контролата си срещу носителя на Купата на Сърбия Ягодина в турския курорт Анталия, като можеше да се поздрави с далеч по-изразителен успех над третия във временното класиране на сръбския шампионат.

Якимовски със страхотен шут в 17-ата минута откри резултата за сърбите, но след почивката "оранжевите" осъществиха пълен обрат.

Петър Златинов изравни от дузпа в 55-ата минута, след като Момчил Цветанов направи хубав пробив по крилото, нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от съперник.

В последната минута на контролата младокът от детско-юношеската школа на Литекс Георги Минчев с фантастично изпълнение на прехвърлящ удар матира вратаря на Ягодина за крайното 2:1.