Литекс победи Славия в приятелска среща

"Оранжевите" се наложиха с 2:0 в Правец

по статията работи: iNews.bg | 26.06.2014 | 21:43
Повече за:

Участникът в европейските турнири Литекс постигна победа с 2:0 над Славия в приятелска среща, изиграна в Правец.

За "белите" от София това бе и първа контрола от началото на лятната подготовка. Литекс пък продължава да се готви за предстоящите си двубои от Лига Европа.

Още в 12' бившият футболист на ЦСКА Джаксън Менди откри резултата с глава, а в 29' друг бивш футболист на "армейците" Омар Косоко изпусна очи в очи с вратаря Георги Петков.

През втората част треньорите направиха доста промени в двата състава. В 51-ата минута Омар Косоко подаде към Армандо Ваюши, който стреля, но топката срещна страничната греда. При добавката Момчил Цветанов би извън вратата.

В 57-ата минута Манзоро стреля силно от пряк свободен удар, но кълбото се отби в напречната греда на вратата на "оранжевите". Две минути по-късно Бургзорг също пропусна да изравни от чиста позиция. В 68-ата минута Димитър Везалов извърши нарушение в наказателното поле срещу откъсналия се Момчил Цветанов. Резервният вратар на столичани Емил Петров спаси битата от Уилмар Джордан дузпа.

Каращият пробен период в столичния отбор Матеус Кастро стреля опасно от пряк свободен удар десет минути преди края, но топката мина малко над вратата.

Минута преди края на редовното време резервата на ловчанлии Георги Минчев засече подаване от Страхил Попов и с техничен удар оформи крайното 2:0.