Литекс разгроми Пирин в Гоце Делчев

"Оранжевите" не пожалиха домакините, които очевидно са в криза

по статията работи: Даниел Любомиров | 10.08.2013 | 20:00

Литекс нанесе втори тежък разгром на Пирин (Гоце Делчев) и може да провокира Българския футболен съюз отново да изпрати предупреждение на неврокопчани.

"Оранжевите" спечелиха без особени трудности с 5:1 визитата си на стадион "Христо Ботев", чиито трибуни скандираха "оставка" по адрес на Тенчо Тенев, но бе видно, че тимът му е в криза.

След днешния двубой Литекс вече има 10 точки и отново оглавява еднолично временното класиране с мач повече от основните си преследвачи Ботев (Пд) и Нефтохимик.

Класирането в А група до момента вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Гостите като на шега поведоха в 6 мин. с гол на Славчев, който с удар от двайсетина метра изненада вратаря Абдиков.

Преди това Джордан тресна гредата, а в 13 мин. тъннокожият колумбийски нападател демонстрира голмайсторския си нюх и вкара топката за 0:2 в мрежата на Пирин. Пирин донякъде успя да се върне в мача с гола на Борислав Хазуров в 31 минута, който наказа грешка на вратаря Илко Пиргов и на централния защитник Николай Бодуров.

В 41 мин. обаче преднината на Литекс стана отново комфортна след гола на Александър Цветков, който се възползва от грешка на Фиданин и направи резултата 1:3.

След почивката отборът на старши треньора Златомир Загорчич продължи да надиграва съперниците си от гр. Гоце Делчев и логично стигна до четвърти гол, отбелязан в 54 мин. от Армандо Ваюши, който мина като на парад между бранителите в зелени екипи.

След четвъртия гол гостите понамалиха оборотите, а наставникът им даде възможност за изява на някои от футболистите от резервната скамейка.

Един от тях - младежкият национал Кирил Десподов, ознаменува влизането си в игра с пети гол в мрежата на Абдиков, след като бе оставен напълно непокрит от бранителите пред гоцеделчевския вратар.

Домакините отговориха с няколко редки атаки и малко удари към Илко Пиргов, а от притихналите трибуни се чуха и призиви за оставка, отправени към треньорския екип на Пирин